Kjendisløpet tilbake under OGP-helgen
Har du savnet kjendisløpet under Oslo Grand Prix-helgen? Da har vi en gla'nyhet til deg. Lørdag 7. juni gjenoppstår løpet som har kjendiser i sulkyen.

Siden ikke alle kjendisene er like godt kjent med travløp, får de kjøre med profesjonelle travkusker, og løpet går av stabelen ved bruk av «dobbeltsulky». Det betyr at kjendisene sitter foran og styrer hesten, mens det sitter en erfaren kusk bak og passer på.
Glede og spenning
Kjendisløpet var et populært innslag i OGP-helgen gjennom mange år.Det ble første gang arrangert under Klasseløpshelgen på Bjerke i 2019, mens det ikke sto på programmet i fjor. Nå skal publikum igjen få muligheten til å se seks kjendiser prøve seg i sulky rundt landets hovedbane.
Se kjendisløpet fra 2023 her:
– Dette gleder vi oss til, sier Camilla Garmann, administrerende direktør i Norsk Rikstoto, om at kjendisløpet er tilbake.
– Vi kan ikke gå ut med navn ennå, men vi kan garantere at det blir mye moro og enda mer spenning.
Uforglemmelig opplevelse
For kjendisene som skal være med i løpet, vil det bli noen fartsfylte minutter med høyt adrenalin-nivå. Alle som tidligere har deltatt, har bemerket hvordan konkurranseinstiktet kommer fram og hvor nervepirrende det er på oppløpet.
GLAD VINNER: Wanda Mashadi jubler etter seieren i kjendisløpet for to år siden. Foto: Eirik Stenhaug
Under løpet vil hastigheten nå 50 km/t, og vi kan garantere en uforglemmelig opplevelse. Vinneren av løpet får gi 50.000 kroner til et valgfritt veldedig formål
Tidspunkt: Lørdag 7. juni - med planlagt start klokken 14:30.