Opplev Prix d'Amerique på Bjerke

Skrevet av Daniel Kulblik,  28.01.2010
Artikkelbilde

Søndag kjøres Everdens største travløp Prix d'Amerique på Vincennes i Frankrike. Bjerke travbane gir sine kunder muligheten til å se løpene direkte på fransk tv. Møt opp i Bjerkeboden.

- Søndag åpner vi opp i restauranten så våre kunder kan følge løpene fra Frankrike "live" på deres egen tv-kanal, forteller Arnlioth Heltberg. Det er også mulig å spille til hovedløpet fra Norge. Dette vises også på Rikstoto Direkte i sammenheng med søndagens V65-omgang på Jægersro.

Det spilles Vinner, Plass, Duo og Trippel i lokal norsk pott, og det vil bli laget en egen spilliste for den norske spillepotten. Deltakerne blir tildelt egne startnumre fra 1-14, mens startnummer 15 er øvrige deltakere. Startnummer 15 deltar i spillet kun med den beste plasseringen som hestene i dette startnummer oppnår.

Det er viktig å merke seg at startnumrene i den norske spillisten avviker fra den franske. Spillisten med tre siste starter vil være klar på kvelden fredag 29.januar. Spillisten vil være tilgjengelig på de digitale veggavisene (DMP) hos kommisjonærene og på Rikstotos hjemmesider.

Antatt starttid for Prix d'Amerique er kl. 15.50, og det er kun spill til dette løpet. Bongene merkes L4 for bane, og 1.løp. I selve løpet gjelder det franske løpsreglementet. For spillet gjelder NRs spillreglement. Rikstoto Direkte sender fra Prix d'Amerique under sendingen i forbindelse med V65-løpene fra Jägersro.

Her finner du alt stoffet  medieavdelinge på Norsk Rikstoto har produsert i forkant av storløpet.