Noe nytt fra Mikkelborg?

Skrevet av Daniel Kulblik,  02.02.2010
Artikkelbilde
Olav Mikkelborg har tro på Norvelous News onsdag. (Foto: hesteguiden.com)

- Jeg tror Norvelous News forsvarer sporet og da skal mye være gjort. Jeg har respekt for Playful, men jeg håper og tror vi leder hele veien.

Den optimistiske kommentaren kommer fra Olav Mikkelborg foran onsdagens V65-omgang på Bjerke. I V65-finalen har Norvelous Hanover-sønnen en nærmest perfekte oppgave, skal vi tro treneren og spillerne.

- Han fungerte meget fint på Jarlsberg, men vi fikk aldri sjansen. Det viser at formkurven peker oppover. Jeg tror som sagt vi forsvarer sporet, og da skal han ha en bra mulighet til å vinne, sier en optimistisk Mikkelborg.

Det knyttes også stor spenning til Mikkelborgs oppsitt i V65-5. Hedershoppa Laeskog Ronja kommer tilbake etter lang pause. I fjor ble det seks trippelplasseringer på elleve starter. Kan hoppa følge opp direkte?
- Normalt er hun meget god etter pause, men nå er grunnlaget langt tøffere enn tidligere. Jeg kjente på hoppa på Biri på fredag, og var fornøyd med det hun viste der. Nå gikk det ikke så veldig fort der oppe, men hun virker til å være godt forberedt også nå. Det blir tøft å vinne direkte, men jeg blir heller ikke overrasket om hun tar ned alle til slutt. Hun taper en del fra start, men avslutningene er tunge, varsler kusken.

"Mikkel" ser fram mot en hyggelig onsdag på hjemmebane, og håper på trippelplassering allerede i V65-innledningen.
- 10 Lady Lizz var jeg fornøyd med første gang ut i min regi, men hun skuffet litt sist. Trolig var det fordi hun fikk dårlig feste. Jeg må nok ta litt av det på min kappe, for i trening fungerer hoppa veldig fint. Nå var det noen gode i dette feltet, men uten trafikkproblemer er jeg ikke overrasket om Lady Lizz dukker opp på trippelen. Hoppa er langt bedre enn raden, tipser Mikkelborg.

I V65-2 er det 9 Stumne Gnist sin tur. Kusken melder om en hest i form, men det må klaffe om han skal vinne.
- Han gjør stadig gode løp, men det er ikke ofte han vinner løp. Sporet er ikke det beste for hans del, men løpet er også åpent. Med maks klaff er han aktuell på bred gardering.

Aktuell for trippelspillerne med maks klaff er også 10 Country Ride (V65-3) og 8 Spik Sjefen (V65-4).
- Country Ride er også i fin form, men står litt vanskelig til mot tøff motstand. Skal vi dukke opp i toppen må det bli overpace, da henter han mange til slutt. Det samme gjelder Spik Sjefen som fortsatt er litt usikker. Styrken er hans våpen, så normalt henter vi en god del til slutt.

Maura-bosatte Mikkelborg avslutter onsdagen bak stallhesten 5 King Volo i 8. løp.
- Han leverte et fint løp sist og ser bra ut i trening. Nå møter han et par gode, men normalt skal han kjempe om seieren igjen.