Ny trønder til Bjerke

Skrevet av Daniel Kulblik,  29.10.2009
Artikkelbilde
Anders Wolden flytter inn på Bjerke 1. januar. (Foto: hesteguiden.com)

1. januar flytter Anders Wolden inn på Bjerke. Med det får vi en ny trønder med amerikansk fortid på landets hovedarena. Fra før har vi Arild Eggen.

Eggen er et frisk tilskudd til trenerstanden på Bjerke. I løpet av kort tid har han fått fram fine resultater på stallen. Blant annet var Arild Eggen hovedgrunnen til tre av banerekordene onsdag kveld. I tet dro han unna i steintøft tempo med sin egen Beat the Wiz. Tempoet straffet seg, men Amerika-importen fullførte sterkt til femte på 1.16,1/2140 meter. Både Spirit Of The Day, Kick Hanover og Egon Sensation kunne glede seg over banerekord takket være Eggens friske løpsopplegg.

Nå får Arild besøk av tidligere USA-kamerat Anders Wolden. Etter en liten periode i Rogaland flytter okdølen til hovedstaden. Med på transporten fra Forus blir flere meget interessante unghester. Vi ser fram til å få en ny hardtsatsende ung travtrener på Bjerke.

Wolden starter opp sin virksomhet etter jul.