Nimbus F.H. har sine tidligere meritter fra Trøndelag. Nå har S.J.’s Photo-sønnen flyttet sørover, og gjør nå sin andre start i Sigbjørn Kolnes-regi. Rogalendingen var strålende fornøyd med 4-åringen i debuten tross fjerdeplass.
- Han var med i kjøret på startsiden, før kusken valgte å slippe. Kort tid etter gikk han ut igjen og var med på en ny ”trykker”. I siste sving søkte han på ny ut i rygg på favoritten, som var ”iskald”. Dermed måtte han på ny inn i førstespor, og hesten avsluttet strålende i det åpningen kom på oppløpet, forteller Kolnes, som ikke er skremt av konkurrentene i dag.
- Det er en riktig oppgave på papiret, så får vi det rette løpsopplegget, tror jeg min hest med helt i toppen, tipser treneren.
- Utstyrsforandringer
Med til Bjerke er også 8 Beverage G.T. og 12 Emory Lightning. Her er forutsetningene langt fra perfekte.
- Dårlige spor på begge to gjør at jeg ligger lavt på forhånd. Emory Lightning er den jeg ser med best kapasitet for øyeblikket, men mye må klaffe herfra. Likevel er hoppa bedre enn det hun har vist. Galoppen sist må vi ta på vår kappe, for sulkyen satt for lagt fram og hun sparket oppi i det starten gikk. Melby var fornøyd med hoppa etter galoppen og i varming, så formen er hyggelig, forteller Kolnes. Når det gjelder Beverage G.T. er det utstyrsforandringer på gang.
- Ja, han går med bremsen på hele løp. Det virker ikke som om han vil presse seg. Nå prøver vi ny kusk og noen små endringer. Jeg bytter ut draskylappene med ”kikkertbriller”. Jeg håper det gjør at han søker mer framover. Cato har jo bevist før at han kan få fart på hestene. Jeg ligger lavt, men er litt spent på begge to. Snakker vi vinnermuligheter tror jeg Nimbus F.H. er min mulighet, avslutter Kolnes.