Nå er vi i gang

Skrevet av Daniel Kulblik,  15.07.2009
Artikkelbilde
De første hestene har testet toppdekket.

Maskiner er byttet ut med hester. Bjerkebanen ligner en travbane igjen. I kveld er det klart for nyåpning, og de første hestene har testet banen. Den offisielle åpning er kl. 17.45.

Fylkesmann i Oslo og Akershus, Hans J. Røsjorde kommer til Bjerkebanen i ettermiddag. Han skal klippe snora og åpne en nyrenovert travbane. Vi gleder oss til å komme i gang, og ser med spenning fram mot kveldens V65-omgang.

Løpsbanen ble åpnet for oppvarming kl. 16.00, og tre kjente personligheter i norsk travsport har testet banen. De første rapporten er positive, men vi må regne med at det blir løst og litt krevende utover kvelden.

Per Dave Holtung, Sigbjørn Kolnes og Olav Mikkelborg var imponert etter sin første runde på banen.
- Jeg hadde forventet meg at det skulle være løsere, og var fornøyd med førsteinntrykket. Det er naturlig at det blir litt løst utover kvelden, men på sikt blir dette meget bra, rapporterer Mikkelborg.

- Det virker veldig bra, kom det samstemt fra Kolnes og Holtung.

Tiden vil vise hvordan banedekket takler kveldens tøffe program. Hele ni løp og to prøveløp står på programmet. Første start er kl. 18.00.