Akershus Traktors hoppeløp

Skrevet av André Ringelien
Artikkelbilde
Gina Schermer og Rick Ebbinge vant Akershus Traktors hoppeløp 2019. Foto: hesteguiden.com
År Hest Eier Kusk Km.tid
1987 Komtesse June Trons-Hest A/S,  Norge Egil Flenes 1.15,3a
1988 Moment of Magic Stall Magic, Norge Ulf Thoresen 1.13,7a
(Dette året ble løpet kjørt som et rent 4-års løp)
1989 Super Dulcinea B.H Kringsjå/H. Sønstebø, Norge Asbjørn Mehla 1.14,7a
1990 Glad Suit Stall Syd-Vest, Norge Dagfinn Aarum 1.14,7
1991 Working Gal B.E. Pettersson, USA Stig H. Johansson 1.16,1a
1992 Lass Britt Lass Britt AB, Sverige Stig H. Johansson 1.14,8a
1993 Royaling Stall Noll/Stall Oxalis, Sverige Tommy Hanné 1.15,1a
1994 Lido Royal Arne Flåten, Norge Frode Fladen 1.14,6a
1995 Handbag Stall Saratoga, Sverige Ørjan Kilstrøm 1.15,0a
1996 Lamitech Dancing Stall Lamitech, Sverige Stig H. Johansson 1.13,6a
1997 Speedy Flicka A. Lintulahti, Finland Jorma Kontio 1.14,7a
1998 Kelsea Boko Stall Volendam, Nederland Hugo W. Langeweg 1.15,0a
1999 Box Trot Svein Dyrhoff, USA Gunnar Eggen 1.14,2a
2000 Exquisite Lady  Kaikko Aslak, Finland Tapio Perttunen 1.13.2a
2001 Dream Valley OM Scuderia Orsi Mangelli, Italia Berndt Lindstedt 1.12,6a
2002 Yatzy Brodda Stall T.Z. & Lövis, Sverige Jorma Kontio 1.15,2a
2003 Pine Dust Owe Lindstrøm, Sverige Ørjan Kihlstrøm 1.14,2a
2004 Mazarina M. Claude Rouzaud, Frankrike Jorma Kontio 1.13,6a
2005 Camilla Highness Easy KB, Sverige Thomas Uhrberg 1.12,5a
2006 Nouvelle Aventure Jean Pierre Dubois Erik Adielsson 1.12,7a
2007 Oaklea Omega Stall Segerhuva, Sverige Bjørn Goop 1.12,7a
2008 Tigger Byggn.AB Husaren & St Lökene AB Bjørn Goop 1.12,4a
2009 Bobtail V.C. Partners AB, Sverige Erik Adielsson 1.12,4a
2010 Annicka Stall Kullgården AB, Sverige Jørgen Westholm 1.11,5a
2011 Marielles Sonja Galanti, Belgia Christophe Martens 1.11,3a
2012 Nalda Nof Jean Pierre Barjon, Frankrike Eric Raffin 1.12,2a
2013 Princess Grif Azienda Agricola Biasuzzi, Italia Matthieu Abrivard 1.13,2a
2014 Canaka B.F. P. Sundstrøms entrepenad Ulf Ohlsson 1.11,8a
2015 Fleetfoot Hanover Skeie Stable AS Peter Untersteiner 1.11,5a
2016 Playing Tua Kalim AB, Sverige Thomas Uhrberg 1.11,1a
2017 Shadow Gar Scud Gubelini Edoardo Eredi, Italia Erik Adielsson 1.11,7a
2018 Firewire Rigmor Jakobbson Kaj Widell 1.10,2a
2019 Gina Schermer Stal Schermer Rick Ebbinge 1.11,8a