Trygve Diskeruds minneløp

Skrevet av André Ringelien
Artikkelbilde
Myhreng Jerker sto for en sterk prestasjon i Trygve Diskeruds Minneløp 2018 (Foto: hesteguiden.com)
1982 Hedalsokka 2100 32,1v Halstein Fossholm, Hedalen Gunnar Eggen
1983 Gyldenfly 2120 30,9v Stall Candor Ulf Thoresen
1984 Lyngsvarten 2120 30,1v Per Erik & Åsmund Gravdal Tore Helge Larsen
1985 Rappvar 2120 30,6v Per Haakenstad, Skarnes Egil Flenes
1986 Alm Svarten 2120 28,7v Knut Alm Jaren Ulf Thoresen
1987 Ilmin 2160 30,5v Knut Engen, Skreia Dagfinn Aarum
1988 Slått Pil 2160 28,4v Torgeir Bakken, Gransherad Asbjørn Mehla
1989 Salsnes Troll 2140 28,8v Kjell Ø. & Gerd Skauge, Jonsv. Boye Ølstøren
1990 Atom Vinter 2160 27,5v Arve G.Blihovde, Svingvoll Hans Petter Tholfsen
1991 Bayison 2160 29,4v Bjørn Solberg, Askim Cato Antonsen
1992 Stabb Best 2140 27,9v Olav Utgård, Lesja Hans Petter Tholfsen
1993 Skjoldsvarten 2140 29,5v Klara Marie Aas, Hokksund Asbjørn Austevoll jr
1994 Buås Svarten 2140 30,1v Ola G.Narum, Jonsvatnet Jomar Blekkan
1995 Pajaprins 2140 30,3v Dag Gihle, Kapp Tor Wollebæk
1995 Thuli Elden 2140 30,3v Stall Svarten KB Andre H.Stensen
1996 Metsgar 2160 25,9v Tom Abrahamsen, Tønsberg Rune Wiig
1997 Sagi Knut 2160 25,5v Anne-Gurine Knutsen, Skjold Per Arvid Erga
1998 Spikeld 2160 22,7v Eirik Djuve, Stavanger Rune Wiig
1999 Mjølner Troll 2180 26,2v Mari Ann Espelund, Halden Jan Roar Mjølnerød
2000 Lome Elden 2180 24,3v John Hasle, Lomen Vidar Hop
2001 Eldmar 2160 27,3v Stall Pettmar Noralf P. Brækken
2002 Moe Odin 2180 24,4v Stall 17 H, Drangedal Asbjørn Mehla
2003 Ylvar 2160 27,5v Erik Andresen & Knut-Arne Ljødal Vidar Hop
2004 Sleipner Tor 2180 24,3v Kim Jacobsen Andersen Petter Glittum
2005 Åkre Lurifax 2180 25,2v Anna Svensson, Sverige Jan-Olov Persson
2006 Pave Eldmina 2140 30,0v Stall Pave Olav Mikkelborg
2007 Slått Eld 2200 25,2v Trotters AS, Trondheim Jomar Blekkan
2008 Tangen Scott 2160 25,0v Anita Sønsteby Vidar Hop
2009 Mørtvedt Jerkeld 2180 23,6v Jarle & Marianne Wik Gunnar Austevoll
2010 Briskebyrappa 2140 24,5v Anna Elise Briskeby Olav Mikkelborg
2011 Moe Brage 2180 24,4 Tor-Martin Moe Eirik Høitomt
2012 Lome Mix 2160 24,9 John Hasle Dagfinn Aarum
2013 Tekno Odin 2160 22,7 Stall www.supertraver.info Øystein Tjomsland
2014 Fetter'n T.G. 2140 22,9 Charlotte T. Gundersen og stall Yaboo Geir V. Gundersen
2015 Odd Herakles 2140 22,5 Odd Team AS Adrian Solberg Akselsen
2016 Tekno Odin 2160 20,6 Stall www.supertraver.info Øystein Tjomsland
2017 Tekno Jerken 2160 23,9 Tor Brænden Erlend Rennesvik
2018 Myhreng Jerker 2140 23,4 Stall Vent Og Se Olav Mikkelborg