Finn-Tack Norsk Travkriterium varmblods

Skrevet av André Ringelien
Artikkelbilde
Stoletheshow vant Finn-Tack Norsk Travkriterium 2018. Foto: hesteguiden.com
1933 Gølla Preacher 2000 33,4v P.Hjelvik, Oslo J.Galby
1934 Topas 2000 34,8v Axel Jensen, Oslo Johan Widding
1935 Senator´s Pet 2000 29,9v Bjarne Gundersen, Oslo Magnus Botslangen
1936 Bunter Frisco 2000 30,5v A.N.Funnemark, Porsgrunn Leif Haslie
1937 Star Druien 2000 30,7v Bjarne Gulbrandsen, Oslo Magnus Botslangen
1938 Bacchus 2000 32,0v Otto Møller, Grorud Kai Eriksen
1939 Mister Odd 2000 30,3v Brødrene Johannessen, Oslo Jon Espeseth
1940 Rei 2100 28,5v Emma Haugan, Drammen Jon Espeseth
1941 Odd Druien 2100 30,5v Mr. Muscletone Halvor Fjelddalen
1942 Juel McElwyn 2100 34,3v Sinsenstallen Leif Haslie
1943 Star So-Ja 2100 31,0v A.N.Funnemark, Porsgrunn Halvor Fjelddalen
1944 Lons Pet 2100 31,0v Ludvig Nilsen, Drammen Fritz Nilsen
1945 Belle Oxan 2100 34,9v Stall Volo Thor Tholfsen
1946 Champli 2100 32,2v Sverre Dahl, Frogn Karsten Buer
1947 Laurel Protector 2100 29,0v Asbjørn Bøhn, Oslo Nils Buer
1948 Ellen Champlain 2100 31,5v Nils O.Garlie, Hønefoss Karsten Buer
1949 Senator Champlain 2100 34,0v Stall Irene Karsten Buer
1950 Sportsmanden 2100 29,9v Oskar Olsen, Oslo Kai Eriksen
1951 Earl 2100 28,4v Johan Olberg, Oslo Johan Olberg
1952 True Lady 2100 30,9v Wilhelm Brockstedt, Oslo Wilhelm Brockstedt
1953 Quicksilver 2100 28,4v Johan Bjerke, Frogn Johan Bjerke
1954 Princess Martin 2100 27,0v Martin Andresen, Ø.Aker Karsten Buer
1955 Premier 2100 29,2v Arne Bakke, Oslo Trygve Diskerud
1956 Volo King 2100 28,7v Stall Volo Thor Tholfsen
1957 Puck Song 2100 28,0v Stall Sunbeam Kåre Rastad
1958 Taurin 2100 26,1v Trygve Thoresen, Årvoll Knut Ulven
1959 Star Protector 2100 31,8v Stall Sunbeam Jon Espeseth
1960 Juniors Ekspress 2100 29,3v Stall Six-Pence Jon Espeseth
1961 Merceno 2100 25,8v Enok B.Stangeland, Sandnes Kai Eriksen
1962 Rogga 2100 27,1v Karen Kilen, Flisa Trygve Diskerud
1963 Fair Lady 2100 28,7v Fin & Fin Ulven, Årvoll Alf Ulven
1964 Baby Song 2100 27,1v Stall 5 Karsten Buer
1965 Lucky Boy 2100 29,0v Stall Jep Jon Espeseth
1966 Permita 2100 28,5a Karl & Irvin Norheim, Sandnes Per Ulven
1967 Prince Royal 2100 25,5a Stall Lia Kåre E.Jahnsen
1968 Tigre Royal R. 2100 27,0v Stall Ramberg Karsten Buer
1969 Lutz 2100 23,6a Svein Dyrhoff, Oslo Per Ulven
1970 Sweet Song 2100 24,6a Aage Amundsen, Torp Johan Cedell
1971 Direktiva 2100 26,3a Stall Vulk Einar Olafsen
1972 Spit En 2100 24,9a Asmund Spiten, Notodden Per Ulven
1973 Prins Janeiro 2100 25,8a Karen Kilen, Flisa Alf Ulven
1974 Safaga Vixi 2100 22,6a Kalle Bil A/S, Magnor Ulf Thoresen
1975 King Olympic 2100 23,9a Dagfinn Ødegård & Odd Andersen Svend Hansen
1976 Volo Dino 2100 23,6a Eivind Abrahamsen, Sandefjord Eivind Abrahamsen
1977 Frances Puck 2100 22,7a Stall Lucy Ulf Thoresen
1978 Volo Frost 2100 21,9a Stall Frost Martin Austevoll
1979 Miss Marion 2100 20,2a Gunvald & Jostein Tjensvold Jan Risa
1980 Cardinal E. 2100 23,2a Nils Edvardsen, Borgheim Ulf Thoresen
1981 Bull´s Eye 2100 22,0a Terje Kortnes & Fin Ulven,Oslo Alf Ulven
1982 Superpedro 2100 20,2a Terje Pedersen, Nittedal Gunnar Eggen
1983 Volo Expert 2100 22,7a Stall Volo Hans Petter Tholfsen
1984 Bonnie Key 2100 20,6a Stall Le-Ni Atle Jostein Owren
1985 Master Love 2100 20,3a Tore Engebretsen, Vikersund Tore Helge Larsen
1986 Stocking 2100 20,6a Stall Hennessy Boye Ølstøren
1987 Siggy Star 2100 17,0a Sigmund Skadberg, Sola Gunnar Mehla
1988 Cherie´s Boy 2100 17,0a Stall Tele Gunnar Eggen
1989 Glad Suit 2100 17,9a Stall Syd-Vest Asbjørn Mehla
1990 Shan Rags 2100 18,5a Noralf P. & Kristin O.Brækken Noralf Pallin
1991 Super Dancer 2100 17,0a Helge Westby, Mysen Leif Gustav Raae
1992 Lamitech Quality 2100 17,0a Øyvin Nydal, Nesttun Atle Hamre
1992 Supervision 2100 17,0a Horten Hus A/S Tor Wollebæk
1993 Tamin Sandy 2100 17,1a Olav Christiansen, Åsenfjord Bjørn Garberg
1994 Soir Des Tibur 2100 15,1a Stall Norwegian Salmon Trond Skauen
1995 Gentle Star 2100 15,5a Stall Gentle Star Gunleif Tollefsen
1996 Sir Volo 2100 16,5a Stall Volo Hans Petter Tholfsen
1997 Sugarcane Volo 2100 16,1a Stall Volo Hans Petter Tholfsen
1998 Trix Pedro 2100 15,2a Terje Pedersen, Nittedal Gunnar Eggen
1999 Scott Springborne 2100 16,7a Else M.Erichsen, Kolbjørnsvik Bjørn Duestad
2000 Nimbus Goal 2100 15,6a Roymund & Guri B.Winger Trond Skauen
2001 Millmaker 2100 16,9a Per Myhra og Celina Myhra, Oslo Lars Anvar Kolle
2002 Hot Chili Pepper 2100 16,4a. Toralf Hov - Bjarne Hov Frode Hamre
2003 Thai Tanic 2100 14,9a. Erik Skau og Espen Hartvig Vidar Hop
2004 Jetstile 2100 14,7a. Erik Sandbæk, Skreia Geir V. Gundersen
2005 Mystical News 2100 16,0a. Tor Olav Waaler Frode Hamre
2006 Tinita Love 2100 15,3a. Stall Hoppestad Geir V. Gundersen
2007 Lucky Buck 2100 15,8a. Stall Lucky You Vidar Hop
2008 First Eleven L. 2100 16,0a Stall First Eleven Vidar Hop
2009 Bullchip 2100 15,5a Tor Olav Waaler & Jan Svello Vidar Hop
2010 Muscles Wiking B.R. 2100 14,8a Johnny Sørgård Bjørn Goop
2011 Viking Frecel 2100 16,3a Stall Viking Frecel Vidar Hop
2012 Amir B. 2100 14,2a Inger Harviken Tor Wollebæk
2013 Papagayo E. 2100 14,4a Tom Andersen og Claes Sjølin Vidar Hop
2014 Undone 2100 14,0a Stall Undone Johan H. Undem
2015 El. Toro B.R. 2100 15,2a BRinvest Danmark Tom Erik Solberg
2016 Shocking Superman 2100 12,7a TAR stable KB Bjørn Goop
2017 Hard Times 2100 13,4a Bjärme Gård AB, Rugstad&Jakobsen, Sverige Ulf Ohlsson
2018 Stoletheshow 2100 13,4a Stall Marlin-stud, Sverige Erlend Rennesvik