Finntack Norsk Travkriterium kaldblods

Skrevet av André Ringelien
Artikkelbilde
Grisle Odin G.L. vant Finntack Norsk kaldblodskriterium 2019. Foto: hesteguiden.com
1935 Salome Jakken 2000 45,9v Joh.Bråtnæs, Frogn Joh.Bråtnæs
1936 Viktoria 2000 48,1v Brandsrud & Høitomt, Båstad A.Brandsrud
1937 Don Gyller 2000 41,5v Nic.Grude & Johs.Hansen Gudmund G.Borstad
1938 Sokkegutt 2000 44,7v Hans Petter Kvåle, Fannrem Hans Petter Kvåle
1939 Tutt 2000 48,9v Karl Hansen, Oslo Rolf Hansen
1940 Bondegutten 2000 47,1v A.E.Buer, Ørje Nils Buer
1941 Stegg 2100 45,1v Morten Bjørseth, Gjølme Erik Garberg
1942 Neskongen 2100 47,5v Kurt Thue, Oslo Peder Haslie
1943 Scarlet 2100 47,7v Fix & Co, Sandefjord Hans Hasle
1944 Don Atlas 2100 43,1v J. & H.B.Hansen, Forus Hans Hasle
1945 Fjellrosa 2100 45,6v Magda Kjustad, Fetsund Harald Gullerud
1946 Ansigutten 2100 44,1v Gunvor Korterud, Mysen Trygve Diskerud
1947 Pavesokken 2100 42,1v E.L.Wavold, Løkken verk Erik Garberg
1948 Pamin 2100 42,4v H.Øverland & H.Bredeli,Kr.sund Erik Garberg
1949 Rivanda 2100 42,1v Hans P.Johansen, Spydeberg Nils Buer
1950 Grans Terna 2100 43,1v Tron Klæstad, Gran Tron Klæstad
1951 Remin-Stjerna 2100 44,1v Jens Tveter, Skarnes Erik Garberg
1952 Glæda 2100 40,1v Tron Klæstad, Gran Tron Klæstad
1953 Katarina Marmon(3år) 2100 47,0v Trygve E.Anstensrud, Våler Trygve E.Anstensrud
1953 Viril (4 år) 2100 43,2v Arne Næverdal, Gran Nils Buer
1954 Vesle Molvin 2100 45,4v Thorleif Høydahl, Sande Per Ulven
1955 Spenter 2100 40,6v Ivar Larsen, Halden Ivar Larsen
1956 Steggtina 2100 46,2v Gunnar E.Bøhren, Spydeberg Gunnar E.Bøhren
1957 Jahn Sjur 2100 50,2v Eilif Schou, Hornåseng Trygve Diskerud
1958 Baus Pjokken 2100 45,0v Ingar Haavelsrud, Oslo Trygve Diskerud
1959 Skofta 2100 47,5v Hans Skofteby, Spydeberg Kaare Kristiansen
1960 Baus Erikssønn 2100 49,9v Harry Bjerke, Horten Kåre Rastad
1961 Dolly 2100 43,3v Gudmund G.Borstad,Bjørkelangen Gudmund G.Borstad
1962 Mjøs Prins 2100 42,9v Iver Gamme, Gran Iver Gamme
1963 Sjur 2100 45,1v Kjetil Dale, Jåberg Kjetil Dale
1964 Grans Ternen 2100 39,8v Tron Klæstad, V.Gran Tron Klæstad
1965 Bestmin 2100 41,4v Ivar Larsen, Halden Ivar Larsen
1966 Grans Ternar 2100 44,8a Tron Klæstad, V.Gran Tron Klæstad
1967 Lyn Ståle 2100 44,1a Øystein Eskeland, Valen Per Ulven
1968 Slogum Tora 2100 42,6v Martin Jonsrud, Leirsund Martin Hoel
1969 Frigge 2100 40,0a Trygve Halle & Gerd Molteberg Hans Petter Tholfsen
1970 Skoftar 2100 41,9a Trygve Dybdahl, Eidsberg Trygve Dybdahl
1971 Boris 2100 41,7a Terje Borstad, Bjørkelangen Terje Borstad
1972 Sylfidar 2100 37,0a Birger Haugerud, Helgja Birger Haugerud
1973 Pilmin 2100 38,8a Ole Helgestad, Skreia Ole Helgestad
1974 Sirkeline 2100 38,8a Erling Thomassen, Vang Carl Wollebæk
1975 Donnson 2100 38,0a Mette Klepaker, Lauve Hans Martin Klepaker
1976 Kipmin 2100 39,1a Kristian & Jorun Skarkerud Carl Wollebæk
1977 Gol Jerk 2100 37,1a Arvid Søndreli, Gol Arvid Søndreli
1978 Norheim Piril 2100 37,1a Bernt Johannessen, Siljan Kåre E.Jahnsen
1979 Jerksi 2100 36,8a Martin & Magne Skjæveland Martin Skjæveland
1980 Sprintmin 2100 36,5a Arne & Anne I.Spangen, Løten Carl Wollebæk
1981 Kinge Balder 2100 36,3a Stall Dannor Gunnar Diskerud
1982 Finstad Per 2100 36,1a Per Bjarne Ødegård, Porsgrunn Thor Tholfsen
1983 Stjerne Riga 2100 37,1a Hans K.Mathisen & Knut G.Alm Dagfinn Aarum
1984 Glup 2100 35,8a Ole L.Engen, Spongdal Ole L.Engen
1985 Løbergs Troll 2100 37,4a Per Einar Sørmo, Storås Boye Ølstøren
1986 Slått Pil 2100 36,0a Torgeir Bakken, Gransherad Asbjørn Mehla
1987 Hafell Kvikken 2100 34,2a Jarle Berg, Rissa Gunnar Eggen
1988 Buås Per 2100 33,1a Bjørn Pettersen, Trondheim Arne Nilsen
1989 Lykkebron 2100 33,0a R.K. Håkonsen & T.Aas-Jakobsen Kjell Håkonsen
1990 Lygna Fina 2100 32,1a Østl.ungh.senter & L.Søderwall Vidar Hop
1991 Slogum Bris 2100 32,6a Bjørn Gulbransen, Røise Pål Sem
1992 Vital Best 2100 28,1a Arne Skirstad, Lunner Tore Helge Larsen
1993 Torinto 2100 32,7a Else Marie Olsen, Uthaug Jomar Blekkan
1994 Rigel Jo 2100 30,7a Jon A.Høgstad, Grøa Jomar Blekkan
1995 Granli Prinsen 2100 29,7a Arild Topland, Lillesand Asbjørn Mehla
1996 Rapp Rigel 2100 30,6a Harald N.Hove-Sigrun Engevold Tor Wollebæk
1997 Jo Porta 2100 30,5a Stall Klæbu Trond Skauen
1998 Lome Elden 2100 27,3a John & Erling Hasle, Lomen Vidar Hop
1999 Kjøstad Jo 2100 28,6a Jon A.Høgstad, Grøa Jomar Blekkan
2000 Moe Odin 2100 28,0a Stall 17 H Asbjørm Mehla
2001 Alm Rau Jo 2100 28,4a Jon A. Høgstad Jomar Blekkan
2002 Storm Jo 2100 28,0a. Ola Stormyr Jomar Blekkan
2003 Tegner Eldmar 2100 29,6a. Linda Tegner, Stathelle Asbjørn Mehla
2004 H.G. Balder 2100 27,7a. John Hasle og Frode Lahaug Vidar Hop
2005 Åsajerven 2100 25,7a. Ola Martin Aasen Tor Wollebæk
2006 Horgen Lotta 2100 25,6a. Geir A. Røraas Geir V. Gundersen
2007 Gonagas 2100 28,4a. Jan-Erik Minge Dagfinn Aarum
2008 Ridder Prinsen 2100 29,0a Stall Jakk Åsbjørn Tengsareid
2009 Horgen Tore 2100 27,2a Jan Roar Mjølnerød & Mari Ann Espelund Jan Roar Mjølnerød
2010 Dotterud Teddy 2100 26,1a Fredrik & Jørgen Eng Tom Erik Solberg
2011 Tekno Odin 2100 26,1a Stall www.supertraver.info Øystein Tjomsland
2012 Norheim Svenn 2100 27,7a Svenn Olaf Smådahl Kjetil Djøseland
2013 Lannem Silje 2100 25,1a Ola M. Skrugstad Tor Wollebæk
2014 Smedheim Solan 2100 25,1a Stall Tronsmyra Kai Johansen
2015 Ingbest 2100 25,9a Ragnar Løvseth Tom Erik Solberg
2016 Tand Kraft 2100 25,6a Christer Lindstrøm Jan-Olov Persson
2017 Valle Ask 2100 27,1a Oddbjørn Johansen Tom Erik Solberg
2018 Eld Rask 2100 25,6a Lennart Bäverholm Ulf Ohlsson
2019 Grisle Odin G.L. 2100 26,7a Stall Kungslaget 2016 Øystein Tjomsland