VG Norsk Travderby varmblods

Skrevet av André Ringelien
Artikkelbilde
Magnus Teien Gundersen ble tidenes yngste derbyvinner som kusk i Norge da han gikk til topps i VG Norsk Travderby 2018 med Gretzky B.R. Foto: hesteguiden.com
1932 Nedda 2500 34,2v Axel Jensen, Oslo Johan Widding
1933 Niagara 2500 36,8v Axel Jensen, Oslo Johan Widding
1934 Ilse K. 2500 34,6v E.Eriksen, Ø.Aker Kai Eriksen
1934 Tony McElwyn 2500 34,6v Leif Thomassen, Vettakollen Magnus Botslangen
1935 Topas 2500 30,2v Axel Jensen, Oslo Johan Widding
1936 Fantazya 2500 32,5v Arne Haugerud, Ø.Aker Gunnar Bratberg
1937 Fantast 2500 27,6v Thorne Hansen & S.Johansen Erik Garberg
1938 Adam 2500 30,2v "R. & H. Co." Magnus Botslangen
1939 Nervolo Belle 2500 28,4v Bjarne Gulbrandsen, Oslo Magnus Botslangen
1940 Mister Odd 2500 31,9v Brødrene Johannessen, Oslo Jon Espeseth
1941 Rei 2600 31,1v Emma Haugan, Drammen Jon Espeseth
1942 Laurel Nancy 2600 30,0v Stall Ditta Magnus Botslangen
1943 Juel McElwyn 2600 31,1v Sinsenstallen Leif Haslie
1944 The King 2600 28,6v Jens Sundbye, Bekkelaget Karsten Buer
1945 Yardlain 2600 28,4v I/S Yardlain, Oslo Knut Ulven
1946 Balett 2600 29,2v P.Røa & A.Nielsen, Høybråten Peder Haslie
1947 Princess Champlain 2600 28,4v Einar Kolsrud, Oslo Karsten Buer
1948 Inger Senator 2600 29,0v Edvard Ellingsen, Bergen Jon Espeseth
1949 Edel Axworthy 2600 29,8v Ludvig Nilsen, Drammen Fritz Nilsen
1950 Fantazya Boy 2600 36,0v Arne Haugerud, Ø.Aker Yngvar L.Olsen
1951 Vera Zorina 2600 27,2v Ernst Johansen, Oslo Karsten Buer
1952 Earl 2600 28,8v Johan Olberg, Oslo Johan Olberg
1953 Demon Foote 2600 23,9v Karl Hansen, Oslo Trygve Diskerud
1954 Spenda 2600 27,2v Emil Minde Nilsen, Sandnes Karsten Buer
1955 Leiken 2600 26,5v Linges Stutteri, Asker Leif Haslie
1956 Premier 2600 26,4v Arne Bakke, Oslo Trygve Diskerud
1957 McKinney Boy 2600 32,0v Asbjørn Jensen, Oslo Karsten Buer
1958 Puck Song 2600 25,5v Stall Sunbeam Jon Espeseth
1959 Taurin 2600 25,6v Trygve Thoresen, Årvoll Knut Ulven
1960 Star Protector 2600 26,1v Stall Sunbeam Jon Espeseth
1961 Juniors Ekspress 2600 25,1v Stall Six Pence Jon Espeseth
1962 Orchid Princess 2600 26,4v Marius Beining, Sandvika Per Ulven
1963 Orchid Hunter 2600 24,3v Stall Hunter Per Ulven
1964 Volo Chief 2600 29,0v Stall Volo Thor Tolfsen
1965 Scott Protector 2600 25,8v Asbjørn Jensen, Oslo Karsten Buer
1966 Taifun 2600 26,1a Stall Simon Kai Eriksen
1967 Victory´s Boy 2600 26,3a Asbjørn Jensen, Oslo Frank Marthinsen
1968 Prince Royal 2600 23,9a Stall Lia Kåre E. Jahnsen
1969 Bellong 2600 25,4a E.Wollebæk, Ottestad Carl Wollebæk
1970 Mercello 2600 23,4a Andreas Skretting, Voll Frank Martinsen
1971 Winner Valen 2600 25,9a Øystein Eskeland, Valen Per Ulven
1972 Line Song 2600 23,8a Håkon Skjelland, Andebu Gunnar Eggen
1973 Spit En 2600 28,4v Asmund Spiten, Tjømø Per Ulven
1974 Bajader 2600 23,5a Hans A. Dahle, Oslo Per Rakkestad
1975 Safaga Vixi 2600 22,3a Kalles Bil A/S, Magnor Gunnar Eggen
1976 Mr. Caleb 2600 22,7a Gunnar Leiren, Oslo Tor Wollebæk
1977 Winner Stord 2600 22,8a Janecke Berg, Tønsberg Per Ulven
1978 Baron Bunter 2600 20,7a Stall Bunter Per Ulven
1979 Volo Frost 2600 22,5a Stall Frost Martin Austevoll
1980 Toves Girl 2600 21,5a Leidulf Storhaug, Kleppe Benn Orre
1981 Lady Pepiva 2600 22,2a Sven Carlsen, Tønsberg Per Ulven
1982 Mr. Poppey 2600 21,3a Willy Erga, Sandnes Per Arvid Erga
1983 Frances Guy 2600 21,7a Kjell Håkonsen, Nygård Tore H.Larsen
1984 Star Hero 2600 19,9a Stall International Trotters Benn Orre
1985 Bonnie Key 2600 20,6a Stall Le-Ni Atle Jostein Owren
1986 Tom Pedro 2600 19,2a Terje Pedersen, Nittedal Per Ulven
1987 Spit Superstar 2600 21,0a Kamilla og Ingfrid Risa Jan Risa
1988 Count Free 2600 18,5a Erik Andresen, Brumunddal Tor Wollebæk
1989 Mr. Moxy 2600 17,1a Stall Moxy Boye Ølstøren
1990 Zoot Spin 2600 16,8a Randulf Haukås & Anne B. Sjømo Boye Ølstøren
1991 Torway L. 2600 17,0a Stall Lizz Gunnar Eggen
1992 Winnie Laylock 2600 17,7a Sverre A.Johnsen, Lillehammer Gunnar Eggen
1993 Won Eleven L. 2600 17,4a Stall High Stick Gunnar Eggen
1994 Tamin Sandy 2600 17,5a Olav Christiansen, Åsenfjord Bjørn Garberg
1995 B.Gent L. 2600 18,7a Gunnar Eggen, Oslo Gunnar Eggen
1996 Gentle Star 2600 17,3a Stall Gentle Star Gunleif Tollefsen
1997 News From Heaven 2600 16,5a Gunnar Johannessen, Gressvik Trond Skauen
1998 Express Yankee 2600 15,4a Stall Kanon Benn Orre
1999 Dignity 2600 16,5a Arild Kyllingstad, Sandnes Rune Wiig
2000 Scott Springborne 2600 15,5a Else Marie Erichsen,Kolbjørnsv Bjørn Duestad
2001 Handboy 2600 16,5a Tom R. Pedersen og Grethe Smith Eirik Høitomt
2002 Prince Birchwood L. 2600 16,7a Dag Robbestad, Kråkerøy Asbjørn Mehla
2003 Millennium Act 2600 16,8a Stall Millennium Act Andre H. Stensen
2004 Thai Tanic 2600 14,4a Erik Skau og Espen Hartvig Vidar Hop
2005 Jetstile 2600 14,7a Erik Sandbæk Geir V. Gundersen
2006 Mystical News 2600 16,2a Tor Olav Waaler Frode Hamre
2007 Tinita Love 2600 15,2a. Stall Hoppestad Geir V. Gundersen
2008 Lucky Buck 2600 15,0a Rolf Nordrum Vidar Hop
2009 New Varenne L.A. 2600 14,6a Tom Engebretsen Per Oleg Midtfjeld
2010 Makarov 2600 15,,0a Stall High Stick Eirik Høitomt
2011 Muscles Wiking B.R. 2600 16,5a Johnny Sørgård Bjørn Goop
2012 Juliano Rags 2600 14,7a Stall Juliano Noralf P. Brækken
2013 Support Justice 2600 14,6a Arne Sandbæk Jr. Geir V. Gundersen
2014 Viking Va Bene 2600 14,7a Per Hauger og Gry Slattum Geir V. Gundersen
2015 Glen Ord Superb 2600 13,8a Erik Sandbæk Geir V. Gundersen
2016 El Diablo B.R. 2600 13,4a BRinvest Danmark Frode Hamre
2017 Cokstile 2600 13,4a Jan-Erik Andresen Lars Anvar Kolle
2018 Gretxky B.R. 2600 13,5a Stall Gretzky Magnus Teien Gundersen