Tipster Norsk Travderby kaldblods

Skrevet av André Ringelien
Artikkelbilde
Nordsjø Odin gikk til topps i Tipster Norsk Travderby 2019. Foto: hesteguiden.com
1932 Mari 2000 50,2v M.Bjørseth, Gjølme Erik Garberg
1933 Donna Vilter 2000 48,4v Paul & Kaare Schjerven Gunnar Bratberg
1934 Donnagubben 2000 40,9v Nic.Grude & Johs.Hansen Gudmund G.Borstad
1935 Ikke kjørt        
1936 Lykkeper 2000 47,4v A.E.Buer, Ørje Nils Buer
1937 Hetta 2000 40,6v Thorbjørn Gjølstad, Roverud Thorbjørn Gjølstad
1938 Trygvald 2000 38,6v Leif Thomassen, Vettakollen Fin Ulven
1939 Flavino 2000 47,5v A.O.Tømmerås, Oslo A.O.Tømmerås
1940 Tutt 2000 49,3v K.Hansen, Oslo Rolf Hansen
1941 Bondegutten 2000 42,8v A.E.Buer, Ørje Nils Buer
1942 Stegg 2200 40,6v Morten Bjørseth, Gjølme Erik Garberg
1943 Neskongen 2200 50,5v Kurt Thue, Oslo Peder Haslie
1944 Marita 2200 43,7v Paul Østby, Lauve Erik Garberg
1945 Erika 2200 41,0v Fritz Enge, Oslo Erik Garberg
1946 Fjellrosa 2200 40,0v Magda Kjustad, Fetsund Nils Buer
1947 Ansigutten 2200 39,8v Gunvor Korterud, Mysen Trygve Diskerud
1948 Marmon 2200 41,7v Otto Veflen, Skarnes Erik Garberg
1949 Eva Gille 2200 40,0v Helge Løvaas, Oslo Trygve Diskerud
1950 Urdsønn 2200 47,0v Erling Gundersen, Nesodden Karsten Buer
1951 Grans Terna 2200 36,3v Tron Klæstad, Gran Tron Klæstad
1952 Spikla 2200 37,1v Lars Gjersøyen, Skarnes Lars Gjersøyen
1953 Sylfidblesen 2200 39,0v Harald Johnsen, Fagerstrand Karsten Buer
1954 Bella Di (4 år) 2200 43,3v Håkon Holm, Ski Håkon Holm
1954 Viril (5 år) 2200 45,0v Arne Næverdal, Gran Nils Buer
1955 Klæstad Terna 2200 40,4v Tron Klæstad, Gran Tron Klæstad
1956 Spenter 2200 37,4v Ivar Larsen, Halden Trygve Diskerud
1957 Gille Bausa 2200 47,6v Harald Klinge, Oslo Johan Cedell
1958 Schuvarda 2200 41,5v Olaf Vestrum, Jåberg Kjetil Dale
1959 Kaprell 2200 42,0v Trygve Dybdahl, Eidsberg Trygve Dybdahl
1960 Vinvara 2200 40,8v Lars Flatla, Lunner Alf Ulven
1961 Grans Erna 2200 39,6v Tron Klæstad, Gran Helge Klæstad
1962 Torinda 2200 37,4v Hans P.Johansen, Tomter Per Ulven
1963 Mjøs Prins 2200 38,3v Iver Gamme, Gran Iver Gamme
1964 Sjur 2200 43,2v Kjetil Dale, Jåberg Kjetil Dale
1965 Grans Ternen 2200 34,1v Tron Klæstad, Gran Tron Klæstad
1966 Bestmin 2200 36,1a Ivar Larsen, Halden Ivar Larsen
1967 Gol Best 2200 36,2a Arvid Søndreli, Gol Arvid Søndreli
1968 Baus Best 2600 36,2a Harald Natrud, Sørumsand Leif Kåre Jahnsen
1969 Slogum Jenny 2600 37,8a Martin Jonsrud, Leirsund Roy Johansson
1970 Frigge 2600 36,0a Trygve Halle & Gerd Molteberg Hans Petter Tholfsen
1971 Kark 2600 36,8a Jahn Schou, Bjørkelangen Jahn Schou
1972 Myllargutten 2600 37,7a Stall Brutto Nils A.Skjold
1973 Nixen 2600 40,4v Terje Borstad, Bjørkelangen Terje Borstad
1974 Slogum Tor 2600 37,9a Lars & Johan Grini, Gran Ulf Thoresen
1975 Lyn Piril 2600 36,2a Olav Røsnæs, Halden Gunnar Eggen
1976 Donnson 2600 35,3a Mette Klepaker, Lauve Hans Martin Klepaker
1977 Kipmin 2600 36,3a Ellen Kari & Jorun Skarkerud Carl Wollebæk
1978 Stjernelydia 2600 36,6a Harald Nordli & Hans Trosvik Carl Wollebæk
1979 Alm Rigel 2600 34,6a Carl Thorvald Sverre, Gran Ulf Thoresen
1980 Jerksi 2600 33,7a Martin & Magne Skjæveland Martin Skjæveland
1981 Spikdona 2600 33,7a Ingrid G.Rolstad, Skarnes Gunnar Eggen
1982 Kinge Balder 2600 34,7a Stall Dannor Gunnar Diskerud
1983 Lyngsvarten 2600 34,7a Pwer Erik & Åsmund Gravdal Benn Orre
1984 Perle Troll 2600 33,1a Torstein Grande, Snåsa Boye Ølstøren
1985 Alm Svarten 2600 32,4a Knut Alm, Jaren Ulf Thoresen
1986 Lund Jerker 2600 35,0a Stall Cheval Gunnar Eggen
1987 Slått Pil 2600 32,7a Torgeir Bakken, Notodden Asbjørn Mehla
1988 Fjeldar 2600 31,3a Stall Høen Thor Borg
1989 Atom Vinter 2600 30,3a Arve G.Blihovde, Svingvoll Arve G.Blihovde
1990 Lykkebron 2600 31,0a R.K.Håkonsen & T.Aas-Jakobsen Kjell Håkonsen
1991 Torden Knut 2600 30,8a Einar K.Bruland, Førde Kjell Håkonsen
1992 Viljesterk 2600 29,8a Helene Finess Aunemo, Fannrem Tor Wollebæk
1993 Lundilen 2600 29,0a Knut Inge Lund, Skiptvet Dagfinn Aarum
1994 Sarpen 2600 32,6a Stall Kid Dagfinn Aarum
1995 Spang Best 2600 31,5a Toralf Øvergaard, Stange Tor Wollebæk
1996 Slogum Bjørn 2600 29,8a Birgit Klaastad, Lunde Rune Wiig
1997 Slogum Jørn 2600 28,1a Vidar Kalnes, Horten Petter Glittum
1998 Jærvsøfaks 2600 27,2a Hælsingetrav AB, Sverige Jan-Olov Persson
1999 Lome Elden 2600 28,1a John & Erling Hasle, Lomen Vidar Hop
2000 Kjøstad Jo 2600 28,2a Jon A.Høgstad, Grøa Jomar Blekkan
2001 Moe Odin 2600 27,7a Stall 17 H, Drangedal Asbjørn Mehla
2002 Lundfrigg 2600 29,4a Espen Stordal, Sandvika Kai Johansen
2003 Storm Jo 2600 27,9a. Ola Stormyr, Aure Jomar Blekkan
2004 Torpa Carl 2600 27,4a. Odd Rege, Hafrsfjord Åsbjørn Tengsareid
2005 Mørtvedt Jerkeld 2600 24,9a. Jarle og Marianne Wik Asbjørn Mehla
2006 Moe Brage 2600 27,2a. Tor-Martin Moe Asbjørn Mehla
2007 Tangen Scott 2600 27,8a. Anita Sønsteby, Sokna Vidar Hop
2008 Jærvsøviking 2600 27,2a Stall Blågul Jan-Olov Persson
2009 Bork Odin 2600 27,8a Tom Krageboen Tom Erik Solberg
2010 Norheim Faksen 2600 26,5a Georg W. Sverdrup & Bodil Sælid Tom Erik Solberg
2011 Wik Stjernen 2600 26,5a Arild Karlsen og Marianne Wik Gunnar Austevoll
2012 Tekno Odin 2600 23,9a www.Supertraver.info Øystein Tjomsland
2013 Timian Scott 2600 26,0ag Arvid Nordvik Vidar Hop
2014 Lannem Silje 2600 23,2a Ola M. Skrugstad Tor Wollebæk
2015 Jærvsørappen 2600 24,4a Jon Nergård Jomar Blekkan
2016 Ingbest 2600 25,2a Ragnar Løvseth Tom Erik Solberg
2017 Will Prinsen 2600 25,8a Vegard Lundstrøm Wolden og Kolbjørn Selmer Åsbjørn Tengsareid
2018 Tekno Eld 2600 26,3a Lennart Bäverholm Ulf Ohlsson
2019 Nordsjø Odin 2600 25,3a Stall Bergsåkers Trotters Tjomsland Øystein Tjomsland