Jacob Meyers pokalløp

Skrevet av André Ringelien
Artikkelbilde
Kleppe Slauren vant Jacob Meyers pokalløp 2017. (Foto: hesteguiden.com)
1896 Lonna 2000 47,6v I.P.Slotnæs, Langesund I.P.Slotnæs
1897 Dua 2000 47,9v W.Authen, Vestby M.O.Fodstad
1898 Nancy 2000 51,6v Nyquist & Rognerud, Oslo Th.Rasch
1899 Tom 2000 48,6v Nils Brekke, Ø.Eiker Nils Brekke
1900 Granhild 1000 60,3v E.Johansen & H.Nordby, Oslo H.Nordby
1901 Hildur 1000 54,8v G.H.Staurheim G.H.Staurheim
1902 Ikke kjørt        
1903 Kim 1000 47,4v P.Foss, Skjeberg Chr.Arvesen
1904 Hårfager 2105 56,4v Jeanette Kirkås, Spydeberg Kr.Kirkås
1905 Ikke kjørt        
1906 Nordmand 2084 54,2v Ole Uttisrud, Rakkestad Ole Uttisrud
1907 Lydia 2050 56,4v M.Bøe, Rennebu Peder Aabel
1908 Lilly 2000 55,3v Truls Dahl, Oslo Truls Dahl
1909 Lunda 2042 52,0v E.Waagaard, Oslo E.Waagaard
1910 Sokrates 2000 52,7v Joh.Baumann, Oslo Albert Christiansen
1911 Magnhild 2000 55,2v N.Buckholm, Halden N.Buckholm
1912 Glavari 2056 48,5v L.Spørck, Trondheim L.Spørck
1913 Omer II 2000 53,1v Jens Bøhn, Oslo Jens Bøhn
1914 Gubben II 2000 47,6v Arne Gjølberg, Onsøy Arne Gjølberg
1915 Tora 2000 48,3v O.G.Waagaard, Begna A.Bondehagen
1916 Texas 2000 52,3v H.Sæthern, Skotterud A.E.Buer
1917 Tordenskjold I 2045 48,3v Joh.Østenby, Eidsberg Joh.Østenby
1918 Ikke kjørt        
1919 Lilli 2000 50,0v Jens Bøhn, Aremark Jens Bøhn
1920 Sussi 2000 51,2v M.Sletner, Aurskog M.Sletner
1921 Authen Sylfiden 2000 47,1v Anders W.Authen, Vestby P.Tveter
1922 Fram 2000 48,4v A.Gjølberg, Onsøy H.Thorbjørnrød
1923 Omerdokken 2000 45,9v Magnus Botslangen, Son Magnus Botslangen
1924 Mona Lisa 2000 46,2v S.Røken, Røykenvik S.Røken
1925 Rugga 2000 46,9v E.Eriksen, Skjeberg E.Eriksen
1926 Tordenskjold II 2000 48,4v Joh.Østenby, Eidsberg Joh.Østenby
1927 Ikke kjørt        
1928 Salomon 1800 42,0v Axel Jensen, Oslo Ernst Bjerke
1929 Vera 2000 44,2v Sven Holmsen, Aurskog Leif Holmsen
1930 Liljan 2000 43,2v Karl Norbeck, Oslo Fin Ulven
1931 Jensine 2000 43,4v J.B.Mørk, Vestby Magnus Botslangen
1932 Boja 2000 42,2v J.Hokholt, Nesodden Magnus Botslangen
1933 Elnora 2000 41,1v Karl Hellem, Oksvoll Hans Christiansen
1934 Gelmin 2000 43,1v Morten Bjørseth, Orkdal Erik Garberg
1935 Ajaks 2000 41,0v Th.Halvorsrud, Øymark Th.Halvorsrud
1936 Skanke Gilma 2000 40,0v Svend & Lorentz Skanke, Ørland Erik Garberg
1937 Sonja Møy 2000 39,9v Peder Fladberg, Rakkestad Peder Fladberg
1938 Haugtussa 2000 37,2v M. & H.Co, Oslo Harald Gullerud
1939 Molyn 2000 39,8v Leif Thomassen, Oslo Erik Garberg
1940 Toftegubben 2000 38,5v Johan Norum, Oslo Nils Buer
1941 Hetta 2000 38,2v Th.Gjølstad, Brandval Hans Christiansen
1942 Aspiranta 2000 38,8v Chr.O.Skaug, Berg Karsten Buer
1943 Gisle 2000 38,9v E.Gunnarstorp, Skjeberg Johan Ødegård
1944 Donnaprinsen 2000 39,0v Johs. & H.B.Hansen, Forus Hans Hasle
1945 Toftesvarten 2000 36,8v Johan Norum, Oslo Hans Christiansen
1946 Bondegutten 2000 39,9v A.E.Buer, Ørje Nils Buer
1947 Donna Gyller 2000 39,9v Leif Thomassen, Oslo Leif Haslie
1948 Fjellrosa 2000 39,2v Magda Kjustad, Fet Nils Buer
1949 Pjokkina 2000 38,4v Ingar Haavelsrud, Hauketo Karsten Buer
1950 Korrekta 2000 38,9v Per E.Garberg, Fannrem Erik Garberg jr.
1951 Erika 2000 37,9v I/S Ford Erik Garberg
1952 Grans Terna 2000 37,4v Tron Klæstad, Gran Tron Klæstad
1953 Glennelyna 2000 36,8v Johan Glenne, Frogn Johan Bjerke
1954 Molvin 2000 38,4v Tholf Tholfsen, Sandefjord Thor Tholfsen
1955 Steggbest 2000 34,4v Eilif Schou, Hornåseng Eilif Schou
1956 Urdsønn 2000 36,9v Erling Gundersen, Nesodden Karsten Buer
1957 Spryd 2000 35,0v Øistein Røen, Odnes Harald Klaastad
1958 Spikla 2000 37,5v Lars Gjersøyen, Skarnes Karsten Buer
1959 Sylfidblesen 2200 38,7v Harald Johnsen, Fagerstrand Johan Cedell
1960 Petter Tidemand 2200 36,2v Håkon Holm, Ski Håkon Holm
1961 Drivblesa 2200 36,0v Arnt Mago, Hakadal Leif Haslie
1962 Vinvara 2200 36,0v Lars Flatla, Lunner Alf Ulven
1963 Steggsula 2200 34,4v Johan Sandven, Laksevåg Magne Hamre
1964 Spiko 2200 36,6v Ingrid G.Rolstad, Skarnes Karsten Buer
1965 Frk. Kari 2200 34,5v Stall Frøken Arne Hop
1966 Harpun 2200 36,5v Stall Harp Frank Marthinsen
1967 Jahn Piril 2200 35,5v Stall Åreskjold Karsten Buer
1968 Hallingkongen 2200 34,4v Arvid Søndreli, Gol Arvid Søndreli
1969 Lapp Lars 2200 32,0v Stall Lisa Leif Kåre Jahnsen
1970 Rømersokka 2200 34,0v Leif Selbekk, Trondheim Lars Selbekk
1971 Bestmin 2200 39,0v Ivar Larsen, Halden Ivar Larsen
1972 Sørbyblesen 2200 37,4v Trygve Ramse, Skien Frank Marthinsen
1973 Dale Gudbrand 2200 32,0v Stall Gudbrand Frank Marthinsen
1973 Klang 2200 32,0v Paul Strøm, Strusshamn Per Ulven
1974 Dally Sjurson 2200 33,3v Ludvig & Øivind Nordkvist Arne Sem
1975 Brage 2200 35,2v Harald & Magne Galgerud, Kløfta John Torp
1976 Perle Jahn 2200 32,4v Åsmund Grande, Snåsa Brede Killingmo
1977 Vintilla 2200 32,8v Ole J.Ertnes, Moss Leif Kjøniksen
1978 Pål Best 2200 32,2v Stall Ka-Os Brede Killingmo
1979 Grim Sylfiden 2200 37,8v Nicolai Gaustad, Bratsberg Tore H.Larsen
1980 Kila 2200 32,7v Arne Diskerud, Mysen Gunnar Diskerud
1981 Korbest 2200 31,2v Bjørn & Egil Stensrud, Vear Hans Petter Tholfsen
1982 Regon 2200 31,3v Harald Bakkeli, Lillehammer Gunnar Eggen
1983 Toddy 2200 30,8v Karl Nærland, Kleppe Magnus Helland
1984 Gallint 2200 30,2v Fritjof Haugstad, Bryne Benn Orre
1985 Slogum Tron 2200 31,0v Stall International Trotters Benn Orre
1986 Braute 2200 28,3v Nicolai Gaustad, Bratsberg Asbjørn Mehla
1987 Alm Svarten 2140 29,7v Knut Alm, Jaren Ulf Thoresen
1988 Perle Troll 2140 28,9v Torstein Grande, Snåsa Boye Ølstøren
1989 Jettetor 2140 28,6v Kari J.Næss, Hamar Gunnar Eggen
1990 Pilmingutt 2140 27,5v Ole Helgestad, Skreia Ingvar Hyllsjø
1991 Storelan 2140 26,5v Dag Stordal, Lierskogen Dagfinn Aarum
1992 Atom Vinter 2140 26,8v Arve G.Blihovde, Svingvoll  
1993 Bork Rigel 2140 26,9v Stall Siwa T. Jomar Blekkan
1994 Buaas Stjerna 2140 26,1V Britt & Jens A.Wanvik, Vanvikan Asbjørn Mehla
1995 Verner 2140 26,6v Fredlunds Hovslageri AB Jim Frick
1996 Tyll Jahn 2140 26,9v Tor Føll & Jarle Morten Sørmo Jarle Morten Sørmo
1997 Høiby Kongen 2140 26,6v Stall Fjellhamar Frode Fladen
1998 Spang Best 2140 25,4v Toralf Øvergaard, Stange Thor Borg
1999 Spikeld 2140 25,5v Eirik Djuve, Stavanger Kjell Håkonsen
2000 Røder 2140 29,1v Stall Røder Jomar Blekkan
2001 Jærvsøfaks 2140 25,2v Hälsinge Trav AB+, Sverige Jan-Olov Persson
2002 Moe Odin 2140 26,4v Stall 17 H Asbjørn Mehla
2003 Nordgubben 2140 27,4v Kenneth Karlsson, Sverige Kenneth Karlsson
2004 Bokli Eld 2140 25,7v Tore Foss, Ramnes Lars Anvar Kolle
2005 Gam Vinter 2140 26,8v Karl Gamme Jomar Blekkan
2006 Mørtvedt Jerkeld 2140 25,7v Jarle og Morten Wik Asbjørn Mehla
2007 Fakse 2140 24,9v Stall Hantverkar'n HB Jan-Olov Persson
2008 Moe Brage 2140 25,7v Tor-Martin Moe Asbjørn Mehla
2009 Tangen Scott 2140 26,4vg Anita Sønsteby Vidar Hop
2010 Åsajerven 2140 25,3v Ola Martin Aasen Tor Wollebæk
2011 Bork Odin 2140 25,5 v Tom Krageboen Tom Erik Solberg
2012 Amor Even 2140 24,3v Marthe Ruud Eng Per Oleg Midtfjeld
2013 Faksen Jr. 2140 25,0v Håvard Sundby Jan Ove Olsen
2014 Tekno Odin 2140 23,1v www.supertraver.info Øystein Tjomsland
2015 Timian Scott 2140 25,0v Arvid Nordvik Adrian Solberg Akselsen
2016 Månprinsen A.M. 2140 25,4v Anna Maria Øberg & St Chaling Gunnar Melander
2017 Kleppe Slauren 2140 23,7 Stall Slauragjengen Kjetil Djøseland
2018 Odd Herakles 2140 23,4 Odd Paulsen og Linda Cathrine Kvernernes Adrian Solberg Akselsen
2019 Lome Brage 2140 23,1 Bengt Erik Persson Erlend Rennesvik