VG Hoppederby kaldblods

Skrevet av André Ringelien
Artikkelbilde
Vesle Frøken Støen og Thor Borg vant VG Norsk Hoppederby 2014. (Foto: Eirik Stenhaug)

 

1982 Torvara 2100 34,3a Wenche Rognerud, Gran Ulf Thoresen
1983 Gjølmes Trojah 2100 37,6a Magnar Helgemo, Kvål Leif Taknes
1984 Gjølmes Trolla 2100 33,5a Franck Morten Garberg, Kvål Bjørn Garberg
1985 Willstjerna 2100 35,1a Ragnhild & Geir Lie, Hokksund Knut Endre Lie
1986 Hendina 2100 36,0a Olav Henneseid, Drangedal Asbjørn Mehla
1987 Lund Blessa 2100 31,1a Tor M. & Håkon Moe, Sundebru Hans Petter Tholfsen
1988 Bea 2100 35,0a Turid & Kjersti Løvseth,Nitted Knut Endre Lie
1989 Bolblesa 2100 33,2a Arne O.Ødegaard, Skiptvet Trond Skauen
1990 Mørtvedt Jerkila 2100 32,2a Per Mørtvedt, Vestre Gran Jørn Harald Bakkeli
1991 Lygna Fina 2100 30,0a Ø.Unghestsenter & L.Søderwall Vidar Hop
1992 Bjørna 2100 31,7a Thor Strand, Trondheim Bjørn Garberg
1993 Perle Terna 2100 30,1a Olav Sjule & Jacob Holsing Cato Antonsen
1994 Kalma 2100 31,6a Terje Borstad, Fosser Terje Borstad
1995 Slogum Il 2100 29,0a Jørn Gunnar Nilsen, Grålum Dagfinn Aarum
1996 Golde 2100 29,4a Jahn Schou, Bjørkelangen John Torp
1997 Uldina 2100 30,0a Arne Sagen, Strandvik Øyvind Austevoll
1998 Voje Lykka 2100 29,8a Stian Øverdal, Drangedal Asbjørn Mehla
1999 Frøen Pila 2100 30,5a Villy & Rune Larsen, Hønefoss Pål Sem
2000 Snerttina 2100 29,8a Dagfinn Sæthre, Brandbu Asbjørn Mehla
2001 Dolly Stjerna 2100 31,3a Per E. Andersen og Per Enger Tor Wollebæk
2002 Trø Nanna 2100 29,7a Per Seime og Per Ove Ludvigsen Gunnar Eggen
2003 Millenia 2100 29,6a Oddbjørn Marki, Løken Odd Arne Sagholen
2004 Horgen Sjura 2100 28,3a. Helge Sveen og Rune Andersen Cato Antonsen
2005 Gyldne Tider 2100 27,1a Stall Rummelhof Tom Erik Solberg
2006 Engesve Bella 2100 29,4a Charlotte og Ingemar Frölin, Sverige Leif Witasp
2007 Lome Rigla 2100 29,0a John Hasle, Lomen Vidar Hop
2008 Førlands Trolla 2100 29,1a Bodil & John Knapshaug Geir Vegard Gundersen
2009 Åsajenta 2100 28,7a Ola Martin Aasen Tor Wollebæk
2010 Eldsiri 2100 28,1a Lennart Bäverholm, Sverige Ulf Ohlsson
2011 Haugestad Opera 2100 28,0a Nils Vassli André H. Stensen
2012 Grude Jenta 2100 28,2a Martin Hove Øystein Tjomsland
2013 Wik Ida 2100 26,5a Monica Sønstegård Vidar Hop
2014 Vesle Frøken Støen 2100 26,0a Kristine Støen Kvivle Thor Borg