H.M.Kongens pokalløp

Skrevet av André Ringelien
Artikkelbilde
G. Jerken vant H.M. Kongens pokalløp 2017. (Foto: hesteguiden.com)
1903 Krasotka B. 3125 45,9v S.Hult, Katrineholm, Sverige M.O.Fodstad
1907 Jakson 1500 51,0v Ole Melby, Orkdalen Ole Melby
1908 Olympia II 3000 49,0v C.Clausen, Singusdal C.Clausen
1909 Grane 1500 51,0v Harald Bjørneby, Solør Thore Lier
1909 Lydia 2150 46,0v A.Thomsen, Kristiania P.Aabel
1911 Lunda 2204 46,5v E.Waagaard, Asker E.Waagaard
1912 Glavari 1050 56,0v Leif Spørck, Trondheim Leif Spørck
1913 Geira 1050 64,4v J.H.Svee, Orkdal J.H.Svee
1914 Liv 1000 58,2v H.Nyseth, Lillehammer H.Nyseth
1915 Texas 1050 59,8v A.E.Buer, Ørje A.E.Buer
1916 Rivalen 1050 64,8v Arne Gjølberg, Onsøy Arne Gjølberg
1917 Kaplyst 1050 60,2v A.E.Buer, Ørje A.E.Buer
1918 Ikke kjørt        
1919 Varg 1050 56,0v Lars Sem, Gjerpen Lars Sem
1920 Texen 1050 61,2v A.E.Buer, Ørje A.E.Buer
1921 Raddi 1060 62,8v Johan Koret, Onsøy Johan Koret
1922 Solveig 1000 63,2v Arne Brandsrud, Mysen Arne Brandsrud
1923 Normine 1040 58,2v O.Ruud, Eidsberg O.Ruud
1924 Guri 1040 52,5v H.Øje, Kvelle H.Øje
1925 Begna 1000 57,0v Ole G.Waagaard, Begnadalen Ole G.Waagaard
1926 Skarpin 1040 61,7v Leif Johansen, Nesodden Leif Johansen
1927 Ikke kjørt        
1928 Trøndergutten 950 57,4v B.Haave,K.Storihle & Olsen Fin Ulven
1929 Bolla 1060 53,6v H.O.Langeng, Meldal Magnus Botslangen
1930 Jensine 1060 52,3v Jens Galby, Vestby Jens Galby
1931 Viga 1275 55,6v Johannes Jensens bo, Oslo A.Fuhre
1932 Møyfrid 1600 52,0v P.J.Røstad, Ørland Ove Røstad
1933 Voje Kari 1600 51,2v M.Dalsbotten, Skien Hans Hasle
1934 Donnagubben 1600 49,7v Nic.Grude & Johs.Hansen G.G.Borstad
1935 Veslekvikk 1600 50,1v M.Jahnsen, Oslo Leif Haslie
1936 Hetta 1600 47,5v Th.Gjølstad, Roverud Th.Gjølstad
1937 Don Gyller 1600 45,1v Nic.Grude & Johs.Hansen G.G.Borstad
1938 Elyn 1600 48,5v H.Ødegård, Fredrikstad Johan Ødegård
1939 Borgunn 1600 51,5v Johhannes Østenby, Mysen Nils Buer
1940 Donnaprinsen 1600 46,6v Johs. & H.B.Hansen, Forus Hans Hasle
1941 Donna Gyller 1600 53,2v Leif Thomassen, Oslo Leif Haslie
1942 Libella 1600 50,6v G.Eftang, Tjølling Hans Hasle
1943 Heika 1600 47,6v Håkon Dahl, Strinda L.O.Tørset
1944 Pjokkina 1600 47,6v Stall Pjokkina Trygve Diskerud
1945 Vinter 1600 44,5v Harald Landsverk, Hedrum Harald Landsverk
1946 Ansigutten 1600 51,4v Gunvor Korterud, Mysen Trygve Diskerud
1947 Marmon 1600 46,5v Otto Veflen, Skarnes Erik Garberg
1948 Pamin 1600 47,5v H.Øverland & H.Bredeli,Kr.sund Erik Garberg
1949 Rivanda 1600 44,3v Hans P.Johansen, Spydeberg Nils Buer
1950 Grans Terna 1600 43,2v Helge T.Klæstad, Gran Nils Buer
1951 Spikla 1600 46,6v Lars Gjersøyen, Skarnes Lars Gjersøyen
1952 Tore Jonsok 1600 45,1v Gudbrand Berven, Sander st. Trygve Diskerud
1953 Snåpen 1600 43,9v Gunnar Lium, Hoston Gunnar Lium
1954 Sanda 1600 44,4v Adolf Idsøe, Forus Karsten Buer
1955 Dally Bausen 1600 42,6v Kåre Solberg, Askim Kåre Solberg
1956 Spenter 1600 39,2v Ivar Larsen, Halden Trygve Diskerud
1957 Tordenfly 1600 42,6v Åsmund & Bj.Grande, Snåsa Karsten Buer
1958 Schuvarda 1600 40,6v Olaf Vestrum, Jåberg Kjetil Dale
1959 Kapp 1600 44,6v Nils Buer, Ørje Karsten Buer
1960 Spentina 1600 43,4v Gunnar E.Bøhren, Spydeberg Gunnar E.Bøhren
1961 Nilen 1600 42,0v Guttorm Bilden, Brandbu Reidar Olsen
1962 Tordenlyn 1600 43,6v Rolf Leversby, Kråkstad Karsten Buer
1963 Gulle 1600 41,1v Eilif Schou, Hornåseng Karsten Buer
1964 Sjur 1600 37,9v Kjetil Dale, Jåberg Kjetil Dale
1965 Marinus 1700 39,1v Eilif Schou, Hornåseng Jahn Schou
1966 Bestmin 1700 41,5v Ivar Larsen, Halden Trygve Diskerud
1967 Norm 1700 47,6v Johan Eliassen, Oslo Trygve Diskerud
1968 Lyn Ståle 2100 41,3v Øystein Eskeland, Valen Per Ulven
1969 Nic 2100 40,8v Terje Borstad, Bjørkelangen Terje Borstad
1970 Frigge 2100 40,1v Trygve Halle & Gerd Molteberg Hans Petter Tholfsen
1971 Ulver 2100 42,9v Kåre Heimdal, Tollnes Ole Østby
1972 Thomar 2100 40,6v Thorleif Lunder, Trøgstad Gunnar Diskerud
1973 Wenche Sjur 2100 37,7v Halvor Bøe Langaard, Skien Ulf Thoresen
1974 Pilmin 2100 40,7v Ole Helgestad, Skreia Ole Helgestad
1975 Sirkeline 2100 39,9v Erling Thomassen, Vang Carl Wollebæk
1976 Remi 2100 38,0v Petter Willmann, Viggja Ulf Thoresen
1977 Kipmin 2100 40,5v K. & J.Skarkerud, Gjøvik Carl Wollebæk
1978 Stjernelydia 2100 39,0v Harald Nordli & Hans Trosvik Carl Wollebæk
1979 Norheim Piril 2100 37,4v Bernt Johannessen, Siljan Kåre E.Jahnsen
1980 Regon 2100 35,9v H. & E.Bakkeli, Lillehammer Tore H.Larsen
1981 Gamindi 2100 35,4v Jens Jacobsen, Brandbu Tore H.Larsen
1982 Kinge Balder 2100 38,5v Stall Dannor Gunnar Diskerud
1983 Pål Lunar 2100 38,2v Anne-Lise Høen, Stathelle Brede Killingmo
1984 Gyda 2100 36,7v Tormod Steinsland, Orre Hans Petter Tholfsen
1985 Glup 2100 36,4a Ole L.Engen, Spongdal Ole L.Engen
1986 Lund Jerker 2100 37,0a Stall Cheval Gunnar Eggen
1987 Lund Blessa 2100 36,0a Tor Martin & Håkon Moe Ulf Thoresen
1988 Fjeldar 2100 34,2a Stall Høen Hans Petter Tholfsen
1989 Atom Vinter 2100 33,8a Arve G.Blihovde, Svingvoll Arve G.Blihovde
1990 Piril Friggen 2100 35,4a Hans Gunnar Hogsnes, Vear Roy Gjølberg
1991 Lygna Fina 2100 36,5a Ø.U.Senter & Lars Søderwall Vidar Hop
1992 Bork Rigel 2100 31,4a Stall Siwa T. Jomar Blekkan
1993 Polar Troll 2100 32,5a Gunnar Andersen, Røkland Cato Antonsen
1994 Leik Kvik 2100 33,0a Stall Ross Oilers Hans Petter Tholfsen
1995 Spang Best 2100 32,9a Toralf Øvergaard, Stange Tor Wollebæk
1996 Lykke Gutten 2100 32,2a Leif Langberget, Fetsund Erik Killingmo
1997 Frøyding 2100 30,7a Stall Superangst Erik Killingmo
1998 Sindy Vinter 2100 33,0a Ola Martin Aasen, Dombås Odd-Arne Sagholen
1999 Lome Elden 2100 30,3a John & Erling Hasle, Lomen Vidar Hop
2000 Kjøstad Jo 2100 31,1a Jon A.Høgstad, Grøa Jomar Blekkan
2001 Moe Odin 2100 27,9a Stall 17 H Asbjørn Mehla
2002 Alm Rau Jo 2100 27,7a Jon A. Høgstad, Grøa Jomar Blekkan
2003 Storm Jo 2100 29,3a Ola Stormyr, Aure Jomar Blekkan
2004 Lome Kongen 2100 29,3a Karl Atle Kittelsen, Drammen Thor Borg
2005 Alm Viktor 2100 27,1a Stall Le Meridien Rune Wiig
2006 Moe Brage 2100 29,3a Tor-Martin Moe Asbjørn Mehla
2007 Raikkonen 2100 28,6a Tom Krageboen Thor Borg
2008 Gonagas 2100 30,2a Jan-Erik Minge Dagfinn Aarum
2009 Bork Odin 2100 29,4a Tom Krageboen Tom Erik Solberg
2010 Horgen Tore 2100 27,0a Jan R. Mjølnerød & Mari Ann Espelund Jan Roar Mjølnerød
2011 Dotterud Teddy 2100 27,0a Fredrik & Jørgen Eng Tom Erik Solberg
2012 Tekno Odin 2100 25,1a www.Supertraver.info Øystein Tjomsland
2013 Timian Scott 2100 1.28,1 Arvid Norvik Vidar Hop
2014 Lannem Silje 2100 1.25,4a Ola M. Skrugstad Tor Wollebæk
2015 Smedheim Solan 2100 1.28,1a Stall Circus Geir Vegard Gundersen
2016 Kleppe Fanden 2100 1.27,2a Stall Fanden Kjetil Djøseland
2017 G. Jerken 2100 1.27,0ag Gaute og Ole Gaute Gudmestad Ole Gaute Gudmestad
2018 Tekno Eld 2100 1.26,1a Lennart Bäverholm Ulf Uhlsson