3-års Stjernen varmblods

Skrevet av André Ringelien
Artikkelbilde
Amazing Dream vant 3-års stjernen 2017. (Foto: hesteguiden.com)
1976 Winner Stord 2100 23,7a Janecke Berg, Tønsberg Per Ulven
1977 Baron Bunter 2100 23,5a Stall Bunter Per Ulven
1978 Sonny Garcia 2100 23,4a Harald Sola, Stavanger Benn Orre
1979 Toves Girl 2100 25,0a Leidulf Storhaug, Klepp Benn Orre
1980 Cardinal E. 2100 21,7a Nils Edvardsen, Borgheim Ulf Thoresen
1981 Grande Iskov 2100 22,4a Sven Bollestad, Sandnes Nils Åge Østby
1982 Deep Harwester 2100 21,4a Roger Gjølberg, Vear Vidar Hop
1983 Fine Brown 2100 20,5a Ragnar & Terje Løvseth, Skien Asbjørn Mehla
1984 Lord Roy F. 2100 21,0a Øistein Eriksen-Rolf Granstrøm Thor Borg
1985 Grand Master 2100 31,8a Svein Møller, Nærbø Tor Leiv Gudmestad
1986 Fanny Trotter 2100 20,7a Kurt Andresen, Kristiansand Cato Antonsen
1987 Siggy Star 2100 21,4a Sigmund Skadberg, Sola Gunnar Mehla
1988 Super Story F. 2100 19,5a Jan Mosebø & Nina Sønstebø Asbjørn Mehla
1989 Glad Suit 2100 18,0a Stall Syd-Vest Dagfinn Aarum
1990 Lord Bonanza 2100 17,9a Stall Freidher Per Oleg Midtfjeld
1991 Something Special 2100 16,6a Ed-Ki A/S Erik Killingmo
1992 Darling´s Fighter 2100 17,8a Vidar Grimshei & Magne Rogne Tor Wollebæk
1993 Tamin Sandy 2100 18,3a Olav Christiansen, Åsenfjord Bjørn Garberg
1994 Soir Des Tibur 2100 18,8a Stall Norwegian Salmon Olav Mikkelborg
1995 Superina Land 2100 17,0a Geir Bjaaland-Gunnar Hagelund Steinar Holm
1996 Master Thoj 2100 17,1a John Robert Nilsen, Sundbyfoss Lars Anvar Kolle
1997 Nice Adel 2100 20,0a Stall Nice Adel Boye Ølstøren
1998 Turbo Sandy 2100 19,3a Finn Hansen, Oslo Olav Mikkelborg
1999 Sugar Stallion 2100 20,7a Stall Fashion Cato Antonsen
2000 Devil To Run 2100 18,3a Tore Foss, Oslo Gunnar Eggen
2001 Thai Zoot 2100 18,4a Stall Thai Zoot Øystein Tjomsland
2002 Hot Chili Pepper 2100 17,7a Toralf og Bjarne Hov Vidar Hop
2003 Otard 2100 17,4a Stall Otard V.S.O.P. Øyvind Hegdal
2004 News Wind 2100 17,5a Øyvind Stuve Vidar Hop
2005 Vanjas Boy 2100 16,9a Arne og Astrid Tøftum Andre H. Stensen
2006 Flamboyant 2100 18,2a Stall Go Line Frode Hamre
2007 Lucky Buck 2100 15,8a Stall Lucky You Vidar Hop
2008 Gold Wing 2100 16,5a Mette Johansen Jan-Ivar Johansen
2009 Golden Brown 2100 17,1a Trond Skogstad & Anita Andersen Gunnar Austevoll
2010 Muscles Wiking B.R. 2100 18,5a Johnny Sørgård Olle Goop
2011 Viking Frecel  2100  16,8a  Stall Viking Frecel  Vidar Hop 
2012 Amir B. 2100 1.15,3a Inger Harviken Kristian Malmin
2013  Obi  2100  1.15,3a  Stall Obi
 Gunnar Austevoll
2014  ikke kjørt
       
2015  Greyhound D'Estino
 2100  1.16,4a  Per Sivertsen og Bengt Hagen
 Pål Buer
2016 Born in the U.S.A. 2100 1.15,6 Stall førsteplass Eirik Høitomt
2017 Amazing Dream 2100 1.16,0a Stall Chiro Åsbjørn Tengsareis