- Bedre generalprøve kunne vi aldri fått fra Define the Worlds side. Jeg jublet da jeg så resultatlista i dag tidlig, sier Bjerkes OGP-sjef Arnlioth Heltberg.
Med seieren på Woodbine i natt kommer Define the World til Oslo med fem strake triumfer. Mot slutten av uka rettes blikket mot Europa. Flyet lander i Amsterdam, før Brænden transport står for transporten opp til Norge.
I natt viste Define the World fram sin voldsomme starthurtighet. Fra sjettespor bak bilen løste han som en katapult og passerte 800 meter på 09,1. Den voldsomme farten affiserte ikke supertraveren som fortsatt i samme tempo til mål og noterte, det som viser seg å være raskest i verden i år, - 1.09,7a/1609 meter. Favoritt i løpet var Sans Pail, men han var aldri i nærheten av årets canadiske OGP-deltager.
I fjor endte Define the World på tredjeplass etter en voldsom spurt, kanskje kan Define the World klatre helt til topps i år?
Se løpet her.