Gangster-lunsj på Bjerke

Skrevet av Daniel Kulblik,  14.10.2010
Artikkelbilde
Frode Hamre kunne smile etter seieren med New York Gangster i V5-3. (Foto: hesteguiden.com)

New York Gangster var ikke på topp for dagen, men var god nok til å skremme konkurrentene. Langt vanskeligere var det å finne vinneren i de resterende lunsjløpene.

Hans Chr. Holm har det med å overraske på hjemmebane. I V5-innledningen klarte han det igjen. Nå med svenskegjesten Siddharta. Forutsetningene var tøffe, men Hultman-traveren fikk et optimalt løp av H.C. Som takk for en perfekt styring spurtet Siddharta til knepen, men sikker seier. Det som et femtevalg i V5-spillet. Utgangsverdien var satt til 351 kroner.

Kai Johansen fikk muligheten bak en strålende opplagt Ask Superb i V5-2. 5-åringen til Ole Ask spant til tet og var siden uten konkurranse. Etter mye utur lyktes det endelig for den vakre Cherry Superb-sønnen.

Favoritten gjorde sakene sine i V5-3. Frode Hamre måtte safe litt rundt den første svingen, men ga gass ned langsiden. På et blunk var New York Gangster i tet og siden hadde kusken kontroll.
- Jeg kjørte det jeg kunne fra start, men han trøblet litt og jeg måtte balansere litt. Når han la seg til fikk vi enkelt teten og siden kontrollerte jeg. Dette er en bra hest, men vi må finne ut hva som plager ham i svingene, sa en fornøyd seierskusk.

Torderud Lynet var løsningen i V5-4. Dagfinn Aarum fikk muligheten bak Rigel Jo-sønnen og ga 7-åringen en perfekt reise i tredje innvendig. I den siste svingen løste deg seg perfekt og Dagfinn sendte Torderud Lynet i angrep rundt den siste svingen. Kort tid etter var det "grønt" og trener Bjørn Steinseth kunne juble seier.

I V5-finalen var det duket for nok en liten overraskelse. Tamina Rascal og Thor Borg forsvarte sporet og ledet hele veien. Riktignok ble konkurrentene nærgående på oppløpet, men det holdt til en knepen seier foran godt avsluttende Mamie's Mystique.

Lunsjomgangen utbetalte småfine 36 565 kroner.

Fullstendige resultater finner du her.