Ny verdensrekordholder klar for OGP

Skrevet av Daniel Kulblik,  07.05.2010
Artikkelbilde
Premiere Steed fikk den siste plassen i årets Oslo Grand Prix. (Foto: kanal 75)

Premiere Steed får den tiende og siste plassen i VG Oslo Grand Prix. Dermed er den fjerde verdensrekordholderen klar for å storløpet neste søndag.

Fra før er verdensrekordholderne Enough Talk, Beanie M. M. og Lisa America klare for årets OGP. Den fjerde blir Premiere Steed. Hoppa satte verdenrekord på Mikkeli i fjor sommer med 1.09,6/1609 meter. Ingen hoppe har travet raskere på en 1000-metersbane.

Workaholic-datteren trenes av Fabrice Souloy og skal kuskes av Jean Michel Bazire. Bazire kusket også hoppa under verdensrekordløpet i Finland.

I år kan hoppa slå i bordet med en tredjeplass i verdens største montéløp, Prix du Cornelier. 7-årshoppa leverte også en sterk prestasjon i Prix de France. Kun Meaulnes du Corta var god nok til å holde unna for superhoppa. Den siste sterke innsatsen var i Finlandia Ajo der hoppa delvis satt fast på 1.10,9a/1609 meter. Hoppa har så langt i år tjent over 230 000 euro. Vi gleder oss til å se hoppa på Bjerke. For første gang i år med Bazire i sulkyen.

Disse fire verdensrekordholderne stiller til start i årets OGP: 

Beanie M.M. - 10,7a/2100 meter - hingster/vallak 1000-metersbane
Lisa America  11,1a/2100 meter - hoppe  1000-metersbane
Premiere Steed - 09,6a/1609 meter - hoppe 1000-metersbane
Enough Talk - 1.08,1a/1609 meter - all over - hurtigste i verden!!

Disse er også klare for OGP:
Maharajah, Define the World, Tinita Love, Spring Erom, Copper Beech og Nimrod Borealis.