Herlig championatfight

Skrevet av Daniel Kulblik,  16.11.2009
Artikkelbilde
Gunnar Austevoll leder fortsatt. (Foto: hesteguiden.com)

Gunnar Austevoll har nå en tilgode på Gundersen. De to kjemper som løver for å sikre seg trenerchampionatet på landets hovedbane. Bak de to lurer Høitomt.

Landets beste kusk de seneste årene er Eirik Høitomt. Hvert fall om vi skal se på statistikken. Nå  går han mot nok et landschampionat, men har fortsatt til gode å vinne på Bjerke. Nå har han muligheten. Det er fortsatt en bit opp til Austevoll og Gundersen, men Høitomt er absolutt ikke avhengt. Med sine 36 triumfer er det bare fem opp til lederen. "GV" har sagt at han ofrer mye for å ta sitt tredje Bjerke-championat. Det kan skje, for han er bare en bak Austevoll.

Ekstra gledelige er det at Hans Chr. Holm har kjempet seg inn på topp fem. Bare Midtfjeld og de tre nevnte er foran Bjerke-treneren på statistikken.

Slik ser det ut en drøy måned før 2009 er historie:

1. Gunnar Austevoll - 42 seirer
2. Geir Vegard Gundersen 41 seirer
3. Eirik Høitomt - 36 seirer
4. Per Oleg Midtfjeld - 28 seirer
5. Hans Chr. Holm - 27 seirer
6. Tom Erik Solberg - 27 seirer
7. Lars Anvar Kolle - 26 seirer
8. Vidar Hop - 24 seirer
9. Kai Johansen - 23 seirer
10. Olav Mikkelborg - 21 seirer.

Fullstendig statistikk finner du her.