Midtfjeld var offensiv på forhånd og ønsket seg tidlig tetkjenning. Det fikk han også i det Lars Anvar Kolle vinket han til tet med Blue Story. Vel der framme hadde Mysen-ekvipasjen grei kontroll, selv om Chuckle of Joy og Cassiopeia Laday ble nærgående.
- Skikkelige hester og tålmodige hesteeiere gir meg arbeidsro - det er grunnen til suksessen den siste tiden. Selv om banen var litt hard og han ble litt rullete til slutt, holdt Blue Story unna til sikker seier, sa Per Oleg Midtfjeld etter nok en lunsjseier på landets hovedbane.
Morten M. Ottersen siktet inn teten med Be Girl i V5-2. Ridabu-karen holdt siden et jevnt tempo med danske Månestråle Enghave på utsiden. Tross utvendig reise viste også denne dansken muskler oppunder mål, men Ottersen-traveren holdt så vidt unna i en jevn målgang.
- Hun er bra fra start og vi fikk enkelt teten. Det holdt akkurat, smilte Ottersen.
Solberg overrasket
Neverending Garbo hadde langt fra perfekte forutsetninger i V5-3, men via drøye spor i den siste svingen kom Tom Erik Solberg og danskeimporten. Som en to-prosenter i V5-spillet ryddet han virkelig opp i kuponghaugen.
- Vi kom fint til i tredje par utvendig, og fikk noen fine rygger underveis. Han avgjorde enkelt. Jeg hadde ikke forventet at han skulle være så god så tidlig, for det er ikke lenge siden han ble kastrert, sa en fornøyd Solberg.
Favoritten viste seg som den sterkeste i lunsjens kaldblodsløp. Eld Mija og Vidar Hop satte fart rundt den siste svingen, og vant kontrollert. I V5-finalen gikk seieren Kristian Malmin, Tom Forkerud og Farmer Boy. Det etter en flott avslutning i en tett oppløpskamp. V5-utbetalingen ble pene 48 683 kroner.