Endelig en norsk seier?

Skrevet av Daniel Kulblik,  12.11.2008
Artikkelbilde
Blir det ny svensk dominans eller skal vi bite fra oss i kveld. (Foto: www.hesteguiden.com)

- Svenskene har vært overlegne så langt i år. I dag har jeg et håp om at Lucky Buck vinner Axel Jensens minneløp, sier Kurt Hella. Sammen med Vidar Hop har han vurdert kveldens V65-omgang i Rikstoto Direktes tipssending.

- Vi har ambisjoner om å kjempe helt i toppen. Formen er bra, men posisjonene vil avgjøre, innleder Hop.

Slik har Hella vurdert kveldens omgang:

V65-1: 9 Zerdel Frog avsluttet veldig bra sist. Det er et lite felt, så han er absolutt seiersaktuell. 1 Passion Brodda er en spennende hest. Hun avsluttet veldig fort sist. Det er en god sjanse for at hun forsvarer sporet. Hun kan bli vond å fange. Passion Brossa og Zerdel Frog må med på bongen. 7 Durango Kid var ikke som best sist, men skal regnes bak de to. Det skal også 10 Magic Carpet Ride og 8 Golden Indian om du skal ha flere.

V65-2: Dette ble et lite felt. 1 Millenium Chip forsvarer sporet om kusken ønsker det. Jeg har vondt for å se at det holder helt inn. 6 Vintage Lindy har en fin mulighet. 7 Pappniak Laday var glimrende nest sist, men skuffet litt sist. 5 Uri F. Boko var god sist og er aktuell igjen. 11 Classical Pine er litt underspilt. Skal ikke glemmes.

Vidar Hop kommenterer: - Jeg var veldig fornøyd med Vintage Lindy sist. Nå har vi kommet inn i tredjespor. Jeg tror ikke han er god nok for tet, men jeg kjører til fra start. Med mange strykninger, skal han tidlig på kupongen.

V65-3: 2 Lykke Thoto er det nærmeste jeg kommer en banker. Det er vanskelig å finne andre alternativ. Han var ikke helt på topp mot slutten sist, men jeg tror formen fortsatt er bra. Da skal ikke distansen by på problemer. 1 Hjelset Stjerna har veldig fin kapasitet, men galopperer fryktelig ofte. Lykke Thoto er min banker.

V65-4: 1 Flamboyant blir favoritt. Han er bra om Frode får dempe litt underveis. Jeg tror det blir en utlending som vinner dette. 3 Ludvig D.K. avsluttet bra sist. Han er veldig rask fra start, og med helskylapper blir det kjøring og trolig tet. 8 Nong Lin viste form sist og skal med på gardering. 7 Shamin er også rask fra start. Jeg tror de gir full gass fra start. 10 Sweden Lundbæck er også aktuell for tidlig gardering.

V65-5: 9 Muscles G.T.  avsluttet veldig bra sist og skal regnes også her. Det skal også 13 Mathilde Trøjborg. Hoppa avsluttet veldig fort sist og skal med. Likevel har jeg stor tro på strekhestene. 7 Dance Photo var en nytelse sist, men hoppa er ikke så rask fra start. Min favoritt. 2 Quizzical avsluttet bra sist. Spennende traver. Mehla/Lähdekorpi har vært en suksess før. 1 Sara Invalley kan bestemme mye.

Vidar Hop kommenterer: Dance Photo er en bra hest. Etter rapportene er hun ikke blant de kjappeste fra start, men jeg kommer til å kjøre framover. Lander vi utvendig for lederen, kan jeg styre litt som jeg vil. I et åpent løp skal hoppa med på tidlig gardering.

V65-6: 1 Adrian Chip er den beste om han forsvarer sporet, men jeg tror kanskje 3 Lundabye kan overfly ham. Da har jeg et håp om at 5 Lucky Buck kan vinne Axel Jensens.

Vidar Hop kommenterer: Ønskesenarioet er at Lundabye overflyr Adrian Chip. Lander jeg utvendig for Kai, så klemmer jeg til. Hesten var veldig bra på Leangen og er nær toppformen. Jeg har respekt for Adrian Chip og Harpers Joker, men har tro på min hest.