Nok muskler til å vinne

Skrevet av Daniel Kulblik,  10.11.2008
Artikkelbilde
Muscles G.T. har en fin mulighet i Axel Jensens hoppeløp. (Foto: www.hesteguiden.com)

Muscles G.T. går mot slutten av en sterk 4-årssesong. Muscles Yankee-datteren har tjent over 430 000 kroner i år. Går alt etter planen kan det bli nye 200 000 kroner før sesongslutt, men da må det bli seier i Axel Jensens hoppeløp.

Olav Mikkelborg er strålende fornøyd med sesongen til Muscles G.T. Hoppa var riktignok uheldig i årets store oppgave, VG Hoppederby, men sett under et har hun levert en solid sesong. I sin siste start avsluttet hoppa strålende mot knalltøff motstand på Solvalla. Nå venter trolig to starter før vinterhvile.
- Etter planen skal vi ut på Bjerke på onsdag, og Oaks-revansjen 29. november. Med klaff i disse løpene, blir det en fin avslutning på sesongen. Nå fikk hun en litt roligere periode etter løpet på Solvalla, men virker fin i trening. Jeg synes ikke onsdagens løp ble avskrekkende, og håper hun er med i toppen. Det kan hende hun trenger ett løp i kroppen, men hoppa har vært god etter pauser før. Alt har virket bra i intervallene hjemme, sier en optimistisk Olav Mikkelborg.

Optimist
Maura-bosatte Mikkelborg lar seg heller ikke skremme av konkurransen, selv om han har respekt for konkurrentene.
- Det kunne blitt langt tøffere. Jeg hadde fryktet det, men jeg sier ikke at vi møter dårlige hester. Fra tillegg må det klaffe! Det er aldri enkelt å hente tillegg på hester, som nærmest er like gode. Jeg velger likevel å være optimist, for jeg vet jeg har en bra hest, som er mer enn god nok til å vinne, fortsetter Mikkelborg, som tror voltetstart går greit.
- Vi har liten erfaring med voltestart, men Muscles G.T. er rolig og avbalansert. Jeg tror det går bra, melder Mikkelborg.

Innleder og avslutter?
Sine to øvrige oppsitt innenfor V65-rammen øyner han ikke de store mulighetene, men Mikkelborg tror han kan vinne onsdagens første og 8. løp.
- 8 Briskeby Lynet (1. løp) er en kapabel traver som kommer ut etter pause. Jeg har kjørt hurtig med ham ved et par anledninger. Sist var vi nede på 1.32-tallet, og det så veldig bra ut. Han skal absolutt regnes direkte. Spillerne skal heller ikke glemme 2 Pepsea Chappel i 8. løp. Hoppa varmet veldig fint sist, og kom bra tilbake etter galoppen. Det virker ikke som starten er problemet, så jeg tror på feilfri avgang. Unngår vi galoppen har hoppa kapasitet til en plass i toppen, sier Mikkelborg, som sier dette om Kings-hestene.

- 2 Kings Enthusiastic (V65-1) var syk sist, men har trent fint den siste tiden. Han har mer å gå på, men jeg ligger lavt til han viser mer stabilitet. 12 Kings Lucky (V65-4) er i form, men tolvtespor for tredje gang på rad. Jeg er fornøyd med en premie, avslutter Mikkelborg.