Image Crown er en stilig og hederlig 4-åring etter Armbro Plush. I fjor innfridde han ved to anledninger, og viste emne til noe stort, men han har ikke fulgt opp som forventet. Etter varierende prestasjoner i år viste han under dagens lunsjtrav at han er på rett vei. Image Crown vant på gode 1.17,1a/2100 meter, og kusken var strålende fornøyd.
- Jeg hadde en god følelse hele veien. Han er ikke helt stabil de første meterne, så jeg tok det litt pent fra start. Likevel var det nok til at vi fikk teten. Jeg følte vi hadde bra kontroll, og jeg håper vi skal få se litt mer av denne hesten utover høsten, sa en fornøyd seierskusk.
Seier til Eggen
Hjemmeseier fikk vi også V5A-2. Hans Jørgen Eggen ga importen Hitch Hiker en perfekt reise i rygg på leder, og 4-åringen takket for opplegget med å ta karrierens første seier. Det i sin andre start for sin nye eier Ottar Sætre.
Overraskelse fikk vi i V5A-3 der Lars Anvar Kolle løste floken med Trigger Ess fra tolvtespor.
- Det ble mange galopper på startsiden og vi kom oss ned i fjerde par utvendig. Med fine rygger underveis, avsluttet han bra da vi fikk fritt fram på oppløpet, sa Kolle etter seieren. Trigger Ess vant på ny bestenotering 1.31,4a/1609 meter.
Talentet vant enkelt
Dagens største favoritt og den mest overbevisende prestasjonen sto Sharpshoother for. 3-åringen løste bra fra start, og var i en klasse for seg selv i V5A-4. Etter en åpning i 1.14-fart, og avslutning i langt ned på 1.15-tallet var det aldri snakk om saken. Kusken var strålende fornøyd med Cocktail Jet-sønnen.
- Det ble fryktelig enkelt. Vi var overrasket over at det ikke ble seier i debuten, men da møtte vi en god hest. Nå fikk han vist hva han er god for, smilte en fornøyd Geir Vegard Gundersen i vogna.
Endelig for Booray
I V5-finalen var det Bjerke-trener Frode Fladen som styrte showet med Booray. USA-importen fikk endelig sin første seier på norsk jord. Chip Chip Hooray-sønnen lekte regelrett med konkurrentene.
- Jeg er kjempefornøyd med hesten. Han vant med øreproppene i, og hadde mer å gå på. Det var godt at vi endelig lyktes, sa en strålende fornøyd Frode Fladen.
Disse fem må være med i V5-rekka som utbetalte 1467 kroner: 2 Image Crown – 2 Hitch Hiker – 12 Trigger Ess – 4 Sharpshoother – 2 Booray.
Fullstendig resultatliste finner du her.