H.C. med to aktuelle

Skrevet av Daniel Kulblik,  16.10.2008
Artikkelbilde
Hans Chr. Holm har to fine muligheter under lunsjen. (Foto: hesteguiden.com)

Hans Christian Holm sikret seg to nye seirer på Harstad travpark søndag, og går mot sitt andre strake championat på landets nordligste travbane. I dag setter han på seg drakta for to oppsitt på hjemmebane. Både Aaby Odin og Intergoal kan vinne.

- Jeg har to fine oppsitt. I tillegg sender jeg ut stallhesten Northern Territory i V5A-2. Samtlige har kapasitet til en topplassering, men det er langt fra noen sikre kort, innleder Hans Chr. Holm.

Odin mot sin første?
Opprinnelig skulle H.C. kjørt fire løp under dagens lunsjtrav, men både Giant Twostep og Leave Me Alone er strøket. Dermed må ha sette sin lit til Aaby Odin og Intergoal. Førstnevnte må finne seg i å bære favorittstemplet i V5A-4. Moe Odin-sønnen trenes av Bjerke-veteran John Torp.
- 8 Aaby Odin kan absolutt vinne, men galoppen ligger alltid på lur. Nå handler det om sprint, det tror jeg kan bli litt oppjaget. Sporet er heller ikke det beste, men holder han seg til trav, er han god nok. Nest sist galopperte han bort en 1.32-tid. Jeg håper og tror han er med i toppen, vurderer H.C. Holm.

Begge har kapasitet
I V5A-2 kusker Holm Intergoal, mens Kenneth Rasmussen får muligheten bak Holms stallhest Northern Territory. Begge har kapasitet, men sliter med ulike problemer.
- 9 Intergoal er en kapasitetstraver, men han har tidvis slitt med travet. Sist fungerte han veldig bra, og noterte en knallsterk tid. Nå er det litt tøffere imot, men fungerer han like bra, er han så absolutt aktuell for en plass i toppen. Jeg har ikke vært borti hesten siden i prøveløpet, men jeg håper han holder sin fine form, melder Holm, som håper det snart løsner for 4 Northern Territory.
- Jeg bytter kusk i håp om at Kenneth kan gi meg en tilbakemelding etter løpet. For hesten har kapasitet, men vi får det ikke til å fungere optimalt. Nå har han trent bedre, og jeg håper han er på gang. Målet i dag er i første rekke et feilfritt løp og at han holder seg rolig, sier H.C. som kan bekrefte at Northern Territory kan åpne fort bak bilen.
- Han er veldig rask fra start. Vi har åpnet på 1.12-tallet, men jeg vet ikke om vi kjører for fullt fra start i dag. Det er viktigere at han holder seg rolig. Jeg har ikke de store ambisjonene, men han må vel stå som en outsider, avslutter Bjerke-treneren.