Formsterk hjemmekusk

Skrevet av Daniel Kulblik,  11.09.2008
Artikkelbilde
Hans Chr. Holm er sentral i V5-innledningen.

Hans Chr. Holm har hestene i storform om dagen. I dag lar han stallhestene hvile, men står likevel i begivenhetenes sentrum. Med Gary Victors storebror Gary Vision i V5-innledningen, og Trond Anderssen-trente Chanto Super Girl i V5A-2.

- Det er snakk om to kapable hester. Holder de seg til travet, tror jeg begge kan kjempe om seieren, men som sagt stoler jeg ikke på noen av dem, innleder Hans Chr. Holm som virkelig har sving på sakene om dagen.

Under dagens lunstrav kan han fort bli sentral - både på godt og vondt. For spillerne stoler på to av H.C.s hester, men begge kan som sagt galoppere.
- 1 Gary Vision (V5A-1) kjenner vel de fleste til. Han er fryktelig usikker, og galopperer når det passer ham. Han er heller ikke god nok til å forsvare sporet, så har handler det om å komme feilfritt av gårde. Riktignok løste han ok sist, men det resulterte i galopp. Uansett om vi skulle komme oss feilfritt i vei fra start, så er vi avhengig av at det løser seg og at han har en god dag. Det er snakk om en kapabel, men håpløst usikker hest, forteller Holm.

Følg med på startvognprøven

- 4 Chanto Super Girl (V5A-2) er ikke i samme kategori. Hun er nok langt mer stabil, men var ikke i 100 prosent orden sist, derav galoppen. Nå kommer hun ut etter pause og jeg regner med at hun er restituert, men hun trenger kanskje løp i kroppen. Det kan være lurt å følge startvognprøve, for jeg regner med at vi skal ut der, for dette blir første gang bak bilen. Jeg håper det skal gå bra, men det er vanskelig å plassere henne ut fra disse forutsetningene. På kapasitet skal hun uansett regnes i toppen, melder Holm.

Da det gjelder 10 Røiste Stella (V5A-3) og 7 Delsupreme (V5A-4) har ikke kusken stort å bidra med, men 2 Cadillac O. i V5-finalen kjørte han sist.
- Da var han bra til andre, men det blir kanskje tøft å gjenta. Sporet ble bra, og vi er garantert en fin reise selv om vi er sjanseløse på teten. Jeg håper han skal fortsette utviklingen fra sist, så kan vi med klaff håpe på en ny trippelplass, avslutter H.C.