Gary Victor er kanskje den beste hesten stasjonert på Bjerke travbane. Ingen skal føle seg uteglemt om vi sier at det i det minste er den mest kapable. I fjor som 3-åring kvalifiserte Super News-sønnen seg til finalene i Märtha-løpet på Biri og Gjensidige Norsk Travkriterium ved å vinne kvalifiseringene. På Biri kjempet han seg til en fjerde i finalen, mens det gikk dit høna sparker i sesongens store mål. I år har 4-åringen kun startet to ganger, men Hans Chr. Holm har bevist matchet forsiktig.
- Det er en knapp måned siden vi startet sist, det er først og fremst fordi jeg vil holde formen lengre. Han viste fin form i et hurtigarbeid tidlig i uken. Da var han nede på 1.17-tallet. Nå ble sporet bra, og jeg håper i første omgang på en finaleplass, melder Holm, som tror 4-åringen takler to løp på en dag.
- Jeg tror ikke det skal være noe problem, bare han holder seg rolig og unngår galoppen. Med den kapasitet han viste i fjor, er han en outsider bak de aller beste. Jeg håper og tror han skal levere en sterk innsats. Kommer vi til finalen, så kan alt skje!
Prelong i millionjakten
Lørdag venter over 50 millioner kroner til en eventuell alenebong i V75-spillet. H.C. Holm sitter på en joker i Jarlsberg Grand Prix hoppeløp finale (V75-6). Steinar Holm-trente 1 K.L.M. Prelong står innbydende til i førstespor.
- Sporet ble perfekt. Jeg kommer til å prøve å være med på startsiden. Om vi eventuelt velger å svare opp vil tiden vise. Jeg ser det ikke som helt umulig, men den avgjørelsen tar jeg først da bilen slipper. Det er snakk om en luring bak de to favorittene, tipser Holm.
Claussen-hester søndag
Søndag er samtlige tre Holm-oppsitt eid av Per-Arne Claussen og trent av Steinar Holm. Det ser ut som veteranen 1 Kings Sugarboy (V65-5) er det heteste budet.
- Jeg vet ikke om vi klarer å forsvare sporet. Det er kanskje tvilsomt, selv om jeg vil prøve. Hesten holder veldig flott form, så jeg synes absolutt han skal regnes selv om motstanden er bra. Forsvarer han ikke sporet, så avslutter han fort om det skulle løse seg, forteller Hans Chr.
- 9 C.C. Westside (V65-4) var bra sist, men møter trolig overmakten. Det gjør nok også 4 Kings Selina - begge er premiekandidater, avslutter Bjerke-treneren.