162 hester meldt til Derby

Skrevet av Daniel Kulblik,  08.08.2008
Artikkelbilde
Tangen Scott vant VG Norsk Travderby i fjor. (Foto. www.hesteguiden.com)

Totalt ble 162 hester meldt til årets fire Derby-løp. 86 i den åpne klassen fordelt over 50 varmblodshester og 36 kaldblodshester. Noe som er en nedgang på 25 sammenlignet med i fjor. Ser vi på hoppeavdelingene peker pilen oppover.

Selv om det nedgang i den åpne klassen med 25 hester, derav 18 varmblodshester peker pila så vidt det er oppover i hoppeutgavene. Det er påmeldt ei varmblodshoppe og fire kaldblodshester mer enn i fjor. Prosentmessig er de ikke merkbare forskjeller fra tidligere år, for årets årgang er den minste på veldig mange år. Kun årets 3-åringer enda færre.

Starterklæringen til Derby-løpene er tirsdag 19. august klokken 08.00-10.00. Kvalifiseringene går mandag 25. august og tirsdag 26. august.

Innmeldingslistene til Hoppederby finner du her.

Innmeldingslisten til VG Norsk Travderby finner du her.