- Det er gøy å kunne være med i slike oppgjør på hjemmebane. Det er vel i første omgang derfor vi starter i et slikt løp. Jeg tror det blir tøft å vinne, men jeg tror heller ikke vi gjør oss bort, sier Hans Chr. Holm som bekrefter at hesten er i form tross to måneders pause.
- Han fungerer veldig fint i trening, og har vært hel og frisk siden Derby. Jeg håper han leverer en fin figur, sier Bjerke-treneren som i løpet av uka har fått en bekreftelse på at hestene er i form. En første-, en andre- og en fjerdeplass er fasiten på tre starter. Onsdag skal stallens største stjerne måle krefter mot flere internasjonale stjerner.
- Ser kanskje mot Sverige
Ved to tidligere anledninger har familien Holm tatt med seg Super News-sønnen til Sverige. Holder han formen utover vinteren, kan det fort blir flere besøk hos våre naboer i øst.
- Gary Victor er ikke spisset foran Axel Jensen. Det var han før Derby. Holder han seg frisk og i løpshumør utover vinteren, ser jeg ikke bort i fra at vi tar noen turer til Sverige, avslutter H.C., som gleder seg til storløpet på hjemmebane.
Sterkt norsk lag
De fire norske representantene er de fire beste fra VG Norsk Travderby tidligere i år. Vant gjorde Lucky Buck som også er det fremste norske håpet på onsdag. Fra femtespor får vi se hva Hop gjør fra start. Uansett er Waaler-traveren i form, og han vil garantert gi utlendingene kamp til døra. Raske Lundabye er også blant premiekandidatene. Det er hardt å forlange at Svinsholt-traveren skal kjempe om seieren, men med klaff er alt mulig. Lundabye er rask i begge ender av løpet med rett reise. Den fjerde og sist norske representanten er Twist Chocolate. Han er kanskje ute på en noe upassende distanse, spesielt fra åttendespor bak bilen. Det kan blir tøft, men Twist Chocolate er en tøffing.
Vi gleder oss til å se de fire norske mot skarpskodde internasjonale stjerner.